| BBAlyss a întrebat:

Buna
Imi spuneti va rog care sunt materiile ce se fac la stiinte sociale?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| pitesti a răspuns:

Romana 4 ore, mate 2 ore, 2 ore de logica, 1 muzica, 1 desen, 1 sport, 2 istorie, 2 fizica, 1 chimie, 1 latina, 2 limbi straine incepatori, 3 limbi straine avansati, 1 optional, 1 religie, 2 geografie. atat cred. Accentul se pune pe istorie logica si romana.

4 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Buna! In clasele a 9-a si a 10-a sunt cam aceleasi materii.Mi se pare ca dintr-a 10-a faci sociologie(sau ceva in genul). Apoi, dintr-a 11-a nu mai ai fizica, ai cam 2 ore de mate pe saptamana si mai faci economie, logica. Sper ca te-am ajutat!

| pwp a răspuns:

Si eu sunt la stiinte sociale...incep la anul.

| Smile94 a răspuns:

Pai romana, istorie,logica,franceza,engleza,mate, fizica,chimie, biologie, tic, sport, religie, muzica, desen, geografie latina

| D3ddy a răspuns:

Materiile de baza sunt: romana, engleza/franceza/alta limba straina(depinde la ce vrei) istoria, logica, psihologia, cam astea sunt materiile principale. Bacul il dai la romana, engleza(sau ce limba straina o sa faci intensiv), istorie sau geografie si la alegere: logica, psihologie, economie sau filozofie. happy