| treiLEI a întrebat:

Spuneti-mi (va rog)un text scurt despre asia care sa aiba urmatoarele cuvinte :resurse naturale, petrol, golful persic, arabia saudita, bazine carbonifere, r.p. chineza, siberia, concentrari industriale, campuri petrolifere, litoral. FUNDA

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
De ce nu cauti pe internet informatia care o doresti? iei fiecare subpunct in parte pe care il ai de tratat si cauti, ai sa gasesti multe lucruri. Este greu sa dai un click pe Google? ce naiba? Stiu ca o sa ma injuri probabil, dar judeca la rece si o sa vezi ca imi vei da dreptate.