| Ruptura a întrebat:

Stai acasa invelit cu o plapuma scumpa si iti vin sume uriase de bani in banca, doar ca acei bani nu sunt pe meritul tau, ai accepta banii? sau ai prefera sa muncesti facand ce iti place si sa castigi o suma decenta

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Vreau sa fiu cat de sincera pot.
Atata timp cat bani aia imi vin in cont fara sa fac lucruri imorale nu am o problema ca nu am muncit pentru ei big grin

| OldSoul a răspuns:

Accept si banii, pana la urma daca vreau sa muncesc, sa fac ceva ce-mi place o pot face cu tot cu cateva miliarde de euro in cont.
Si cum nu ai precizat de existenta unor posibile consecinte ale utilizarii acelor bani, nu vad de ce i-as refuza.

| danay72 a răspuns:

Pentru mine cinstea e foarte importanta. Mai bine decent și cu un somn liniștit. Aplic principiul tot ce vreți să vă facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa munesc. tu ce ai prefera?

| Ruptura explică (pentru anonim_4396):

Daca fac ce-mi place si castig bani, e perfect, nu am nevoie de sume uriase, cat sa-mi ajunga, nu fac parte din parlament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncesc facand ce-mi place.Macar asa nu simt ca traiesc degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt prea narcisist sa accept ceva ( orice) de la cineva. De la oricine sau orice. Totul trebuie sa fie din munca mea. Asa sunt de la 15/16 ani si asa mor.