| adelina899 a întrebat:

Intrebare pentru fete :Ai accepta sa te culci cu un barbat in schimbul unei sume de banii (daca ai fi virgina) daca da cam care ar fi suma?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, ma.
Ca-ti si ziceau adevarul, aici, in public.

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să fac?
Banii curg, trauma rămâne!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Una cere 700.000€ ca sa isi piarda virginitatea, un tanar a vrut sa-i dea 200 de mii parca dar na vrut sa razgandit la suma aia de sus. Brazilianca de 21-22 ani.

| Alyra a răspuns:

Clar nu.

| Musique a răspuns:

Nici pentru o întreagă insulă n-aș face-o.
Baftă!

| Mădă0611 a răspuns:

Cine se vinde, se vinde si pe un bon de masa in valoare de vreo 8-9 lei, cine nu, nici pe o intreaga insula, vorba lui Musique. Probabil la inceput am fi tentate, orice suma, dar se merita? Poate fi o scarbosenie de om, poate aveam enjpe boli, poate fi vreun psihopat, gen ala din American Psycho si sa ajungi pe la spital apoi sa nu mai fi sanatoasa fizic sau psihic in veci. La ce iti folosesc banii? Daca e frumos si sanatos, nu ar fi nevoit sa plateasca, dar daca tot vrea, iar e dubios.
Cat despre unii, nu e vina unor fete/femei ca unii baieti/barbati dau doar peste ciurucuri si cred ca toate sunt asa, cine se aseamana se aduna, zice o vorba din popor. ^.^

| Wøodenpints a răspuns:

Îți dai seama că nimeni n-ar recunoaște asta în public. Da dacă te duci la una cu niște bancnote nu mai strâmbă din nas.
De fapt pentru ele nu-i rușinea că și-au pierdut virginitatea pe bani. E teama să nu afle ceilalți și să nu le eticheteze drept curve.

| contαbαndonαt a răspuns:

Majoritatea femeilor sint atat de ipocrite si false... Poti sa o lasi balta cu intrebarea asta, sincer, nu stiu daca o sa fie cineva care sa aiba curajul sa-ti rasp. si sincer.N-am eu cum sa scriu mai mult acum ca nu ma abtineam sa ofer niste argumente jegoase, dar realiste, sa le inchid gura la astea.Nu de alta, dar eu am ce am impotriva ipocriziei infecte.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Ai prejudecata că toate gândesc conform presupunerilor tale? Excluzi ideea că cineva poate refuza sincer, având poate alte valori şi priorităţi?

| Libelle a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Tu ai face-o?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Nu, stiu ca nu toate gandesc asa.Am mai spus-o si o voi mai spune, sint oameni si oameni. Oameni diferiti.
Si da, sint si femei care ar refuza sincer astfel de oferte.Sti care femei? alea care o duc bine, care nu mor de foame, alea care sint tinute-n puf ori femei puternice si independente care si-au croit singure un drum in viata si au ajuns departe. Femei care nu au nevoie sa se vanda ori femei care nu MAI au nevoie sa se vanda.

Stai, vorbeam de moralitatea inchipuita? ori de jungla de beton?
Sti ce este moralitatea? atunci cand iti inchipui ca poti fi mai presus de nevoile tale.Lasa-ma sa te-ntreb, hrana nu este o nevoie fiziologica? Pentru ca unii n-au nici macar ce pune pe masa in seara de Craciun spre ex., cand altii baga in ei pana li se face si rau.Sint de acord cu legalizarea prostitutiei, in limita unor masuri de precautie decente pentru siguranta si igiena acelor fete care presteaza.Sa-ti spun de ce, desi se face propaganda destula impotriva legalizarii acestei meserii (de catre cine oare?) in scopuri marsave (caci daca aceasta ar fi legala IN TOATA LUMEA (indiferent de legile si principiile acelor natiuni) atunci nu s-ar mai putea scoate BANI atat de frumosi din TRAFICUL CU CARNE VIE, ai auzit bine).
Ai auzit vreodata, ori vazut intr-un doc., de acele grupuri de teroristi, pesti, mafioti care scot sume foarte mari de bani din rapirea minorelor din tara lor, torturarea acestora si punerea lor pe piata neagra sa presteze prin strainatate, desigur ca, impotriva vointei lor?

Este bine ce sen-tampla?(!)Citeste:

http://www.dadalos.org/......handel.htm

Tot ele sint acuzate?(!)Cum se poate una ca asta? De unde sprijin?
Daca prostitutia ar fi legala, aceea in care femeile majore pot alege si singure fara a fi constranse de catre altii, atunci iti spun eu ca nu s-ar mai scoate sume atat de mari din cea ilegala (dupa cum spuneam, trafic cu minore si nu numai) si deci, cred eu, acesti proxeneti ar fi nevoiti, usor, usor sa se retraga de pe aceasta piata (foarte profitabila la ora actuala).

Mai citeam un articol, auzi si tu, cica:

„Prostitutia constituie în întreaga lume un factor de imoralitate care conduce la degradarea fiintei umane, la
esecul civilizatiei.
Întreaga propagandã mediaticã realizatã în favoarea legalizãrii prostitutiei se sprijinã pe argumente false.
Motivele invocate ascund de fapt importante interese de ordin financiar sau de altã naturã (trafic de
influentã, coruptie, etc.) ale structurilor de tip mafiot.
Legiferarea institutiei bordelului constituie una dintre cele mai perfide si eficace strategii pentru a
submina existenta unui stat, a intereselor sale fundamentale pe care v-ati angajat în fata cetãtenilor sã le
apãrati.
Votarea unei asemenea legi nu poate fi vãzutã decât ca mãrturie a degradãrii morale sau ca un act de
înaltã iresponsabilitate politicã, de coruptie sau de trãdare a intereselor unei natiuni."

Nu zau?! Pai tocmai astfel de oameni, politicieni, incurajeaza inca sclavia intr-o lume ce se vrea a fi moderna! La repercursiunea acestor nedreptati nu s-ar mai gandi.Noi sa fim MORALI.Si am mai vorbit odata, tot aici, pe tema moralitatii, ce inseamna si cum se imparte in timp.
Si ca sa iti rasp. odata si direct la intrebare, ESTE DECIZIA FIECARUIA.Doar ca multi mint tocmai pentru a-si ascunde ori apara (dupa caz) interesele.
Cu asta nu eram, si nu voi fi niciodata de acord.Adica merita sa minti doar pentru ca societatea ti-a impus pana acum aceasta idee/judecata eronata cum ca ar trebui sa iti fie rusine cu ceea ce esti si faci doar pentru a da bine in ochii lumii? Ca de sfant, nu e nimeni sfant, si nici n-ar trebui sa se ceara asa ceva!
Cine cunoaste cat de cat firea oamenilor, felul acestora si mentalitatea predominanta din...sa spunem Ro? ce rasuna intr-un glas astfel: "ASA NU!".Zau? Ce ne spune constiinta pana la urma? ca e bine sa fim niste ingerasi perfecti si fara de pacate? ori ca e bine sa ne asiguram DOAR supravietuirea in aceatsa lume? Pentru ca exista falsitate si limitare doar la strictul necesar, pentru SUPRAVIETUIREA SPECIILOR, nu? Exista bliz-bliz-uri, haine de piele, scaune de piele, genti de piele, pantofi de piele, manusi de piele, haine din blanuri naturale si multe, multe alte grozavi total nefolositoare? Dar ne permitem? ne permitem.Ca sa il citez putin si pe Inf. "Cine poate are dreptul, cine nu, nu."Spune-mi tu ca nu este asa.Am vazut mult prea multe atrocitati exercitate de catre specia umana asupra restului de specii cu care, apropo, sintem nevoiti sa convietuim pe aceasta planeta, in ARMONIE. Oare? Nu mai scriu, c-am deviat cam multicel de la subiectul discutat dar daca te intereseaza, prima mea intrebare postata aici iti sta la dispozitie, desigur, nu constituie decat un mic ex. dar ca pentru o mica idee de inceput (am recomandat parca chiar si un doc. in acea intrebare:-?).

Asa, unde ramasesem... Oare cum sa ti-o pun? Pentru ca nu mai mai uit la stiri, nu PREA ma mai uit. Zilnic auzim de aceste situatii in care capetele de acuzare s-au macelarit intre ei pentru mult, mult mai putin decat...o insula?(sa zicem).Sa nu mai dam exemple, ca ceva-mi spune, din ce am mai vorbit, ca si tu posezi destule informatii in acest sens.
Cert este ca, oamenii dintotdeauna si-au facut rau unii altora pentru tot felul de averi materiale, si nu s-au oprit si, probabil ca, nici nu se vor opri aici, chit ca ne place sa credem ca traim intr-o lume libera (din aproape toate punctele ei de vedere) si moderna....cand noi abia am iesit din pestera si-am vazut lumina zilei, cand noi abia de acum incepem sa ne desprindem usor, usor de obiceiurile stravechi si sa incercam sa evoluam catre o adev. civilizatie in care impulsurile violente, setea dupa bunurile materiale, instictul animalic si satisfacerea acestuia prin toate mijloacele posibile (zoofilie acceptata, pedofilie, viol, sado-masochism, sex in grup, necrofilie, incest si tot ceea ce mai poate intra in aceasta bizara categorie, vizand anomaliile sexuale in special) etc. sa nu mai fie la ordinea zilei.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Libelle):

Eu? Nu, nu mi-ar placea sa-mi castig traiul de pe urma acestor prestatii.Insa daca m-as sti o muritoare de foame, cu doar cateva clase, cu copilasul mic in brate si fara a stii ce altceva pot face pentru acea suma de bani, probabil ca da, as fi nevoita sa recurg si la o asemenea decizie.Tocmai de aceea incurajez mereu femeile sa gandeasca si singure, pentru ele.Sa fie independente, sa nu se lase niciodata la mana nimanui...mai ales nu in plasa disperarii si a degradarii sociale(nu morale! ca nu pot pune accent pe ceva ce nu exista independent de conceptia noastra). Daca te duce capul, si vrei, poti face mai orice. Orice iti pare mai potrivit pentru tine.Dar aleg nici sa nu aruc cu noroi in cele ce n-au reusit sa gaseasca o cale mai buna, mai sanatoasa pentru a trai.Ca doar vorbim de SUPRAVIETUIRE aici, nu de mofturi.Mofturi au doar bogatanii, restul sint nevoiti sa-si duca viata de pe o zi pe alta, intelegi?
Si sint tot felul de dame de campanie. Exista tar**le de lux (alea o duc chiar bine), cele ce se prostitueaza in bordel, cele de pe centura (ei, cu astea chiar nu sint de acord, dat fiind si faptul ca multe o fac impotriva vointei lor + lipsa de igiena si protectie in scopul stoparii posibilelor transmiteri de boli sexuale), cele ce aleg sa faca video-chat (si aici se castiga binisor din ce am mai tras cu urechea, si imi pare mult mai sanatos cand nu exista contact sexual direct dintre client si cea care presteaza) si cele ce o fac din placere dar tot in schimbul unei anumite sume de bani (ca doar vorbim de meserii aici nu de hobby-uri).
Crede-ma, mult mai putine sint cele ce o fac din placere.
Tu chiar crezi ca femeile astea, marea majoritate a acestora, s-au gandit vreodata ca o sa ajunga sa se ocupe cu asa ceva?happyNu draguta, multe sint impinse de la spate din cauza saraciei si a disperarii, nestiind ce altceva pot face pentru acele sume de bani castigate din urma acelor prestatii.Si lipsa educatiei isi are vina ei dar...dar...Problema este ca ele nici macar nu sint incurajate spre as putea alege o cale mai acceptabila, una oportuna, fara alte riscuri.
Eu nu pot arunca cu noroi in ele, pentru ca ma gandesc ca poate nici lor nu le place ceea ce fac, pentru a putea trai decent.Mai mult, imi e mila chiar pentru ca stiu ca multe ajung chiar sa cada in depresi din aceasta cauza, nu mai eu cate cazuri am auzit.Si fete care ajungeau sa-si implore clientii sa le scoata de acolo, oh..Nici nu mai vreau sa ma gandesc.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Ce te-ai lungit iar... Pe la jumătate m-a luat somnul. : ))
Îmi eşti datoare cu o cafea. tongue

Aici nu e vorba de tras la răspundere, ℓσℓίta - mai degrabă tu ai fost cea care te-ai luat de lume, inclusiv de cei care nu au răspuns - încercam doar să înţeleg logica ta.

"Nu, stiu ca nu toate gandesc asa.Am mai spus-o si o voi mai spune, sint oameni si oameni. Oameni diferiti.
Si da, sint si femei care ar refuza sincer astfel de oferte."

Bun, cu toate astea văd că ai evoluat răspunsurile fetelor, primele două, negativ. De unde ştii că au fost false şi nu intră în categoria celor care nu ar face aşa ceva din principiu sau nu au nevoie să se vândă (în acest fel)? Tu, cu câteva postări mai jos, răspunzi cu acelaşi "nu", care se vrea sincer şi pe tine, deci, ar trebui să te credem pe cuvânt, nu şi pe celelalte. De ce?
Mi se pare că te contrazici.

Crezi că cariera de prostituată este pentru oricine? Că toţi suntem făcuţi pentru asta (când e în joc supravieţuirea)?

Mulţi oameni pun mai mult preţ pe liniştea lor interioară, nu pe averi (căci aici nu s-a pus problema de procurarea strictului necesar şi imposibilitatea de a avea alte surse de venit, ci de un exces, lăcomie, dorinţă de a avea mai mult decât ai nevoie...). Iar tu văd că presupui (prin acea evoluare) că toţi sunt disperaţi după bani şi ar face orice pentru ei, contează doar suma. Eu una, cred că greşeşti (generalizând...si nerecunoscând că ai generalizat).

Nu am nimic cu cele/cei care se prostituează - până la urmă, cât timp facem parte din societate, toţi ne prostituăm într-un fel sau altul - dar nu e fair să presupui că toate sunt la fel şi să promovezi indirect această idee (şi aşa mult prea promovată de unii bărbaţi). Cred că individualitatea unui om, unei femei merită mai multă consideraţie. : )

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Am recunoscut si eu ca am deviat de la subiectul discutat.Iar rasp. mele aici n-au prea mare legatura cu intrebarea pusa.Caci am vorbit de supravietuire si nu lacomie.Si da, le-am acuzat, intr-un mod indirect de indiscretie mai exact nu de ipocrizie (pe cele ce au rasp. inaintea mea, cel putin).Si da, pe majoritatea femeilor imi permit sa le acuz de ipocrizie in acest sens.Pentru ca, numai eu cate am vazut ca se dau drept sfinte cand realitatea este cu totul si cu totul ALTA.Si nu e doar parerea mea, ca as fi eu o frustrata sau altceva.De ce sa fiu frustrata? ca doar nu sint barbat sa ma plang ca cu greu gasesc o fata decenta, si chiar daca as fi n-as face-o pentru ca oameni decenti se gasesc daca vrei si sti cum sa ii atragi.Dar nu vorbeam de decenta aici, ci de ipocrizie.Si nici nu le invinuiesc in totalitate pe cele ce se dau ceea ce nu sint de fapt deoarece, dupa cum mai spuneam, si societatea are partea ei de vina...si inca CUM!

P.s: cafea nu beau si deci nu prea tin, mai degraba beau un suc ce se vrea a fi natural (ce se vrea doar...).

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Le-ai acuzat de indiscreţie? : ))
Asta-i bună. : ))
Da' ce, au divulgat vreun sercet de stat recunoscând că nu s-ar culca cu un necunoscut pentru bani (mai ales de ar fi virgine) şi eşti tu vreo poliţie a discreţiei, să le interzici să vorbească? : ))

Tot vorbeşti de ipocrizie, dar, după umila mea părere, ℓσℓίta, la faze din astea tu eşti cea care face abuz de ea.
Merge şi un Red Bull.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

laughingPoate, fac exces de acuzatii, poate ai si tu dreptatea ta.Nici mie nu mi-ar placea sa fiu acuzata pe nedrepthappy, mai ales de catre o pers. care putin ma cunoaste ori chiar deloc. Poate c-am exagerat, da, pot sa-mi recunosc vina. Uimitor nu?
Cand am zis indiscretie ma refeream la minciunici ca nu puteam sa le zic direct minciuni mari si cat se poate de evidente, nu de alta dar deja o dadeam si mai rau in a exagera proportiile.
Nu ma deranjeaza pe mine ce aleg altii sa faca cu viata lor, ci cand vad ca se arunca inutil cu noroi in viata (considerata depravata) unor oameni care, poate, nici ei n-au avut in cotro ori nu ia dus mai mult capul de atat.Toata lumea se uita la efecte dar pe nimeni nu mai intereseaza si CAUZA, si ajung astfel sa neindreptateasca, asta ma deranjeaza.Ma deranjeaza pe mine, dar nu in mod direct, ca nu duc o astfel de viata insa si eu sint femeie si-mi dau seama cat de urat trebuie sa le fie celorlalte femei ce ajung sa cada in plasa disperarii, devenind astfel victime.Nu toaate, dar multe o fac constranse de catre o situatie ori alta.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Da, uimitor : )) şi de apreciat. Orgoliile prosteşti niciodată nu mi-au trezit respectul.

Ideea e că fetele au vorbit strict pentru ele ((ne)sinceritatea lor neputând fi dovedită într-un mod obiectiv) şi nu s-au luat de nimeni, nu au judecat pe celelalte, ca să le poţi acuza că au neîndreptăţit pe cineva.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Dar n-am acuzat pe nimeni de aici, de pe site, ca ar fi aruncat cu noroi in alte pers.sadEu ma refeream la nedreptati, la modul general vorbind nu vizand pe cineva care a rasp. aici, la aceasta intrebare.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

"Cand am zis indiscretie ma refeream la minciunici ca nu puteam sa le zic direct minciuni mari si cat se poate de evidente, nu de alta dar deja o dadeam si mai rau in a exagera proportiile.
Nu ma deranjeaza pe mine ce aleg altii sa faca cu viata lor, ci cand vad ca se arunca inutil cu noroi in viata (considerata depravata) unor oameni care, poate, nici ei n-au avut in cotro ori nu ia dus mai mult capul de atat.Toata lumea se uita la efecte dar pe nimeni nu mai intereseaza si CAUZA, si ajung astfel sa neindreptateasca, asta ma deranjeaza."

Credeam că aici îţi justificai voturile negative date fetelor, aşa reiese. Scuze, dacă m-am înşelat.
Oricum, ele au fost cam singure neîndreptăţite de aici, la modul direct şi personal.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

Am recunoscut, le-am neindreptatil, chiar daca inca mi se mai pare ilara faza cu insula...cand majoritatea ajung sa se vanda pentru mult, mult mai putin de atat.Dar da, eu nu le cunosc personal deci n-am de unde sti la sigur.Deci da, m-am pripit in a le judeca.Am incercat sa le apar pe unele, facandu-le ipocrite si false pe altele (desi nu toate sint, iar eu n-am de unde sti la sigur care cum).
Desi nu-mi place sa recunosc, si eu mai am scaparile mele...

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

: )

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NOname):

O-kay, daca ne-am lamurit, eu nu mai pot sta la chat-uit...mai am si curatenie de facut prin casa ( crying ).
Red Bull mai pe seara.

P.s.: "Red Bull iti da aripi" happy, ca mi-am amintit acum de reclama aia la red bull.

| NOname a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Bine, te aştept pe seară, cu aripi. Spor la treabă! : )

| contαbαndonαt a răspuns:

In general, oamenii sint in stare de mult, mult prea multe pentru mult prea putin.
Si ajung astfel sa se vanda pentru bani, doar ca nu toata lumea presteaza cu corpul, asta este marea diferenta.
Nu ma acuzati pe mine doar pentru ca expun o realitate cruda.Eu n-am nici o vina, nici macar de mintit nu pot fi acuzata.Asa ca mai ganditi-va pe cine alegeti sa trageti la raspundere.