| DanyXhell a întrebat:

Stateam cu un prieten afara si povesteam, si numa vine duba de politie se opreste si iese un barbat si o femeie imi cere numele si unde stau cand m-am nascut si la prietenu meu la fel si zice ca n-am facut nimic cand l-am intrebat ca suntem de servici si am oprit sa ne asiguram ca e totul in regula, ne-a inregistrat pe un aparat ca un fel de celular, mi-a aparut poza de buletin, si dupa au plecat.Cum e treaba asta ca poate voi stiti, are vreo legatura cu ceva, o sa ma caute la domiciliu? sau ce e cu treaba asta. Mentionez ca nu am facut nimic, absolut nimic rau, doar stateam si povesteam. Sunt putin stresat si speriat, pentru. ca m-au luat prin surprindere, si acum acasa incep sa fiu speriat si stresat la orice sunet de masina aud, sau la vreun sunet de usa la masina... explicati-mi si mie ca nu mai stiu ce sa cred. Funda si astept raspunsuri cat mai repede de la oameni destepti care si argumenteaza raspunsurile lor :Î! Multumesc

Răspuns Câştigător
| KRIIIX a răspuns:

Stai foarte linistit, politia iti ia datele personale doar sa te verifice ( asta doar pe timpul nopti ). Daca se intampla ceva in zona unde ti-a luat tie datele, in seara in care ti le-a luat, erai suspect. Intelegi?

2 răspunsuri:
| Borsko a răspuns:

Protocol happy e posibil sa fi aparut mai dubiosi sau doar asa. Se mai intampla si sa te opreasca cu masina sa-ti ceara actele si te lasa sa pleci, si nu mai auzi de ei niciodata tongue

| funky7up a răspuns:

Stai stai stai, povestea asta e cam incurcata!
Cel mai bine e sa discuti cu parintii tai ei stiu cel mai bine ce e de facut!