| aaandra_9065 a întrebat:

Statusuri de iubire cu inimioare stelute etc funda

Răspuns Câştigător
| iubbirica a răspuns:

• Stii foarte bine Clipa-i trecatoare Se pare ca tot ce-i bun nu tine. Moare :].

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

• Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa?•

Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot.E ca si cum i-as zice inimi: Nu mai bate. Stop! ♥

""""ღ"De obicei, ii citesc rapid pe cei care`mi Zambesc si de fapt nu ma inghit ""ღ""

"---> ♥[Iar cand se intampla sa imi fie rau Esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc Si uite de-asta te iubesc]

"---> ♥ Il facea sa rada in cel mai trist moment, L-a facut sa prinda viata cand privea absent Si astfel el i-a jurat ca nimeni nu-i va face rau Chipul ei era ca o icoana inramata in sufletul sau`!"♥

♥. Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :

Iti Zic sSi euu!:* ♦Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

♥Nu O Lasa ca Tine la Tn!|Te Iubeshte!|.Si Tot ce Face, Face Pt Tn!♥

♥Te port mereu in gand si crede`ma pe cuvant K mor de dragul tau cand te vad razand!♥

♥Nu`mi doresc nimic pe lume decat sa fii langa mine si atunci cand mi`este greu, sa plang pe umarul tau!

ღ ♪ daca n`ar fi ea nimic nu ar fi nimic n`ar avea rost fara ea nu poti trai Pentru ca `EA` e fata ta Pentru ca niciuna nu este ca `EA`ღ
ღn`o sa renuntz nici macar o fractiune de secunda fiindca totdeauna pierzi daca renunti la lupta :X

ღMereu langa mine
Orice s-ar intampla
Ea v-a ramane mereu in inima mea!
O iubesc & ea stie ca mi-as da si viata sa-i fie bine,
s-o vad zambind de fericire!

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele asa e sa fie dam de greu stim sa trecem peste ♥ :X

.[ღ•]Nu asculta ce zice lumea`i plina de venin Doar tu cu mine restul` conteaza mai putin[•ღ]

4 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

~~**Singura lui pasiune sunt eu happy;;] Restu`[; x] sunt doar placeri;-j**
~~Pentru el as muta muntii din loc ღ♥ღ Pentru el as opri timpu’ pe loc, as scoate piatra din foc ღ♥ღ As face tot fara regrete ღ♥ღ Nu ma joc, in joc sunt sentimente ღ♥ღ
~~happy``Parfumul meu in Bluza tha;]] Stilul meu in mintea tha```Privirea mea o vei cauta in fiecare "ea" din viata tha ``happy ``; x
~~Imi aduc aminte;;] Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!
~~’’Arata`i mereu putina iubire pentru a`i demonstra ca langa tine o sa-i fie bine. Arata`i lumea dintr`o alta perspectiva si zambetul ce i`l vei oferi zi de zi.’’
~~-> ♥ Pentru ea el eclipsa mereu orice alt baiat Caci vedea in el un suflet sincer si devodat Il facea sa rada in cel mai trist moment L-a facut sa prinda viata cand privea absent
~~Erau fericiti si unul pe altul se iubeau; x toata lumea era invidioasa pentru ce traiau;;] putinul pe care il aveau il imparteau! day dreaming
~~Era o seara de iarna straight face Kand Q ai tai erai pe`afara. _.Ai intalnit`o si-ai privit`o ca pe`o prada usoara _ Felul ei de a fi, atat de diferita _ Te`a facut s`o placi, era chiar deosebita!
~~! ’’|Am o nebunie;;] Care`tsi` place tie;; x Am un still aparte day dreaming Eu nu sunt ca toate! |
~~Ne privim tacuti …Luminati` de`un mac…Te cunosc de`o zi …Te iubesc` de`un veac…!
~~» Gandul e mereu la tine ``batting eyelashes Mai bine` da`mi`l inapoibatting eyelashes
~~Iti` place zambetul sh` corpul meu de copil; x Iti` place Qm` arat;]] Iti` place al meu still;]] Iti` place ca nu am figuri sh` ca sunt naturala;;] Iti` place ca exist sh` ca sunt reala : )
~~Cine ma`nveseleste?;]] Cine` ma face sa zambesc`?;;] Cine`mi apare`n gand atunci cand ma trezesc;-? Cine`mi bantuie visele?winking] bineinteles ca tuh`! Ma`ntrebi daca am innebunit. Bineinteles ca nu; x` •
~~Cand Treci Pe Langa Mine Nu Ma Pot Abtine, Intorc Capul` Dupa Tine [love struck]
~~Multe...au incercat si vor sa imi ia loku`[oh go on]...nu au puterea nici norocu;; ] nu au stiut ca asta nu se poate.si ce e al meu e pus deoparte; x
~~Acum am doar un scop: Sa te fac sa ajungi nebun. Nebun sa fii dupa mine, cum am fost eu dupa tine devilwinking!
~~ Ai fost acolo cand` nimeni nu ma auzea…Tu` ai fost unica speranta a mea`;;] M`ai ajutat;] M`ai ridicat :] Iti` multumesc ca existi` happy
~~Nu te bucura daca iti zambeste, eu sunt fetita lui si doar pe mine ma iubeste; x
~~Chip de printesa si o inima mare. Si un suflet bun, raza lui de soare!
~~Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg " `!; x
~~Te iubesc pentru cã în altã viatã am murit pentru tine, ultimul tãu sãrut conducându-mi sufletul cãtre lumea divinã love struck
~~Şi ştiu că atunci când o să ne fie greu. o să ne fie bine pentru că eu te am pe tine şi tu mă ai pe mine. Lasă lumea să vorbească. e invidioasă pe prietenia noastră.
~~Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima
~~Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
~~Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine
~~♦Tee`iubesc pana la cer `.Eu sunt fetita Ta`.iar tu esti Baiatul meu dee` cartierr ♦
~~» »Imi zici ca e golan;-j da stiu bine :-> Dar golanu` asta ma iubeste pe mine
~~? Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X?
~~♥ ` Câиd viиe ` vo®ßa ` De ` Iußicare ♥` ßaby love struck ` Spuиe`ℓe cå мå ai smug ` pe mine `:╳ •
~~Suntem diferiti totusi ne potrivim;`d Si am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim
~~Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC!
~~Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi
~~Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'',Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind,Care te saruta pe frunte, Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata, Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana, Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste, si probabil ca...te va iubi mereu.
~~Iubirea noastra e ca soarele de dimineata.Rasare cu tine in suflet apoi de-a lungul zilei traieste in inima mea, pentru ca apoi noaptea sa apuna linistita si chiar daca uneori soarele e acoperit de nori, iubirea mea va face totul sa rasara si sa apuna zi de zi doar pentru tine
~~»• Тз ĩưβз§ķ mώ|ť ďз ťÖť ĩưβĩ •«
~~Frumusetea ochiilor nu consta in culoarea lor, ci in felu`in care te privesc!
~~Pe mine ma iubeste. De voi se foloseshte. Degeaba veti avea ce'a trequt prin mana mea
~~● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´! ●
~~"Dåk ´åi nevoie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"
~~.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia. "
~~.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"
~~Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :* ´.
~~"eu` sunt o simpla stea, printre stele`. sunt 0` fata, printre fete. dar ceea ce ma face deosebita e dragostea ta. fara ea n`as straluci asa!; x"
~~? || Baby`` nu uita. sh iarta greu... sentimentele nu Se sterg rapid din SufletuL meu!? =x?"
~~|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.` =x "
~~Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!"
~~[Cred] in Tine! [Cred] in Noi! [Cred] ca ma Iubesti! Tot ce aud in jur imi spune sa te parasesc Dar lumea e Rea! Thu sti ca Eu nu as putea sa te parasesc! :X
~~VReau ce-i al meu! SA fie al MEU! Nimeni sa nu IUBEasca ce iubesc! DOAR EU! :X t\Bx!
~~VOi va laudatzi c`ati fost in pathu Lui! Eu ma mandresc ca am inima Lui :X!
~~•; x•Nici nu-mi amintesc de cand stau aiciღ♥ღ •De cand tot astept sa ma ridiciღ♥ღ •Ce rost are timpul, daca nu suntem noiღ♥ღ •Pentru iubire-i nevoie de doi! ღ♥ღ •

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Fericit_Sunt_1985 a răspuns:

Te iubesc ginutza

| Ciorba_Calin_1976 a răspuns:

...eu, cerul imens...tu, steluta de pe cerul meu