| saxobeat a întrebat:

Stie careva un program de marit viteza la net remarcabil pentru ca eu am net de la orange si imi da pana la 10mbps dar mie imi merge in cele mai bune cazuri pana la 22-24kbps dar nici asta nu-mi merge constant ca imi sare la valori mai mici.va rog sa ma ajutati

1 răspuns:
| rhados a răspuns:

Programe de marit viteza internetului nu prea sunt... depinde de reteaua in care esti si de ce viteza ti se aloca. Poti face un lucru simplu, pentru a mari viteza cu 20% din calculatorul tau.
Start->run-> la run scrii : gpedit.msc -> ti se deschide manager-> computer configuration->Administrative Templates->Network->QoS PacKet Scheduler->Limit Reservable Bandwidth-> ti se deschide o fereastra mica, dai clic pe ''enabled'' si schimbi valoarea de la 20 la 0, dai ok, si ar trebui sa vezi imediat diferenta de indata ce incepi sa descarciwinking Noroc!