| britney4kevin a întrebat:

Salut happy puteti sa ma ajutati cu un program de marit viteza la net, am viteza doat de 70 maxim crying funda

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru a marii viteza la itnernet, garantat, nu banalitati si vrajeli de astea cu plugin-uri sis etari de windows, se raidica in picioare cel ce sta la pc in mod constant, face o plimbare pana la provider-ul de internet, schimba abonamentul si gata.

| Hirako a răspuns:

1) Asigurati-va ca sunteti logat ca si Administrator si aveti astfel de privilegii
2) Click Start --> Run dupa care tastati gpedit.msc si apasati Enter.
3) Extindeti coloana Local computer policy
4) Extindeti coloana Administrative templates
5) Extindeti coloana "network"
6) Selectati "QoS Packet Scheduler" in fereastra din stanga
7) In fereastra din dreapta, faceti dublu-click pe optiunea "limit reservable bandwidth"
In campul setting bifati optiunea 9 ca si "enabled"
9) Setati optiunea "Bandwidth limit %" dandu-i valoarea 0
10)Restartati sistemul.

Daca nu merge trebuie sa iti schimbi furnizorul de internet.

| aBunnyMind a răspuns:

Incearca plug-inul download them all din firefox ( daca ai) si descarci cu viteza maxima