| emerald a întrebat:

Stie cineva cat ma costa sa topesc un lantisor si o bratara din argint si sa imi fac altceva din ele? Platesc si cate grame fac cele doua si cat este manopera? A mai facut cineva?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pretul argintului este foarte mic si din acest motiv valoarea obiectelor sau a bijuteriilor executate din argint difera destul de mult fiind in functie de complexitatea si gradul de prelucrare a bijuteriei respective. Din acest motiv probabil ca vei fi mult mai in castig daca cumperi bijuteriile gata confectionate. Bafta!