| zambettrist a întrebat:

Stie cineva daca m-tii carpati se afla si in ungaria? dau funda va rog urgent

Răspuns Câştigător
| OnlyGirl_5272 a răspuns:

Munții Carpați reprezintă un lanț muntos, aparținând marelui sistem muntos central al Europei. Carpații cuprinși între Bazinul Vienei (care-l separă de lanțul alpin) și culoarul Timokului (care îl separă de Stara Planina, în Peninsula Balcanică) formează un arc cu o lungime de 1500 km și o lățimea maximă de 130 km, desfășurându-se pe 6° în latitudine și aproximativ 10° în longitudine. Se întind pe teritoriul a șapte state: Austria, Cehia, Slovacia, Polonia, Ungaria, Ucraina, România și Serbia. Fundiitsa`puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Munții_Carpați
O zi buna!

| dannyela10 a răspuns:

Da, traverseaza si o parte a ungariei