| andreea4ever a întrebat:

Stie cineva un film cu adevarat frumos? Cu o poveste care sa te marcheze? Nu conteaza in ce fel. Orice e bun! Nu conteaza nici genul filmului (actiune, drama...S.F...etc.)Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ai chef de o poveste lacrimogena de sfarsit de vara incearca Dear John.Sau I am Sam

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Uita'te la Hachicko. E superb filmul love struck

| ºPishcotº a răspuns:

The last song, Raise your voice, Juno!

Vizionare placuta:*!

| Rebecca a răspuns:

A walk to remember. The exorcism of Emily Rose (inspirat din poveste reala). Dear John. Si unul din cele mai bune filme facute vreodata, un documentar 100 % real : "Zeitgeist

| dudu13 a răspuns:

"A walk to remember"

| nuamnuvreau a răspuns:

August Rush...Filmul este absolut mirific, te marcheaza si iti schimba parerea despre tot. Cel putin asa mi s-a intamplat miebig grinIl poti vedea si pe HBO dar si pe net

| deNnisH`A>* a răspuns:

Pet cemetery, sick nurse
[scuze imi plac horrorurilebig grin ]

| koby a răspuns:

Remember me:X

| pasatGeorge a răspuns:

Forrest Gump. Este o drama absolut remarcabila despre un copil cu un handicap locomotor care ajunge eroul Statelor Unite.

Daca vrei filme niste filme in care sfarsitul este neasteptat incearca Ingeri si Demoni sau Codul la Da Vinci.

| Andreeutza_Dragutza a răspuns:

Pe mine m-a marcat Twilight si filmu si cartile.Depinde de ce iti place tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fifteen & Pregnant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dark water(thriller)e un film reusit si totodata socant(finalul neasteptat face imbinarea perfecta in thriller si drama). Alte filme care mi-au placut mult:Fingerprints(thriller/horror), The end of days(thriller/horror), Al saselea simt(thriller), Meet the Fockers(comedie), Norbit(comedie), Comando(actiune).

| OniiX a răspuns:

Remember Me, The Notebook, Marley and Me