| loredanadanila a întrebat:

Stie cineva un leac pentru mahmureala?

Răspuns Câştigător
| fluture156 a răspuns:

Http://anishka3.wordpress.com/......ahmureala/ Sper sa te ajute.

3 răspunsuri:
| Vibrations a răspuns:

Te iau eu la palme si iti trece mahmureala

| daddy001 a răspuns:

Cel mai bun remediu este sa o iei de la capat sau de unde ai ramas! Scapi instantaneu de mahmureala!

| BoAa a răspuns:

Cel mai bun leac de mahmureală este o cafea şi o aspirină.Aşa susţin cercetătorii.

Michael Oshinsky de la Universitatea Thomas Jefferson din Philadelphia s-a pus cu echipa lui să caute alt leac de mahmureală. Dupa o mare betie printre şobolanii lui de laborator si a doua zi ameţeală, greaţă şi dureri pe cap.O cafea şi o aspirină şi mahmureala le-a trecut ca prin minune.

Rezultatul a fost notat şi publicat în New Scientist unde se mai precizează că deşi se ştie despre cafea că ar accentua deshidratarea produsă de alcool şobolanii lui Michael n-au fost deshidrataţi.Combinaţia poate fi declarată leacul numarul 1 împotriva mahmurelii dacă experimentul va funcţiona şi pe oameni.

Alte leacuri vehiculate prin popor cuprind: zeamă de varză (moare),ciorbă de burtă,ciorbă de potroace,un fir de păr de câine, pâine cu miere şi cu unt, suc de mere sau de sfeclă roşie, draci bălţaţi, cam astea ar fi principalele leacuri populare împotriva mahmurelii (Este indicat nu le încercaţi pe toate deodată şi să-l ingnoraţi pe ultimul)
funda?