| andrada a întrebat:

Stie cineva unde se fac tatuaje la minori in Timisoara? as vrea sa-mi fac un tatuaj dar sunt minora si parintii nu ma lasa. Majoritatea saloanelor au zis ca fac numa` cu aprobare de la parinti in scris

Răspuns Câştigător
| Alice789 a răspuns:

Asa este legal, sa nu iti faci la salon decat cu aprobare.
Deci, ai doua variante: fie incerci sa convingi pe cineva de la un salon sa te tatueze pe propria raspundere (eu m-am tatuat la 17 ani, la salon, a fost tipul dragut, dar mai aveam doar cateva luni paa faceam 18 si parintii erau oricum de acord), fie te duci la cineva care face tatuaje in afara salonelor.
In caz ca alegi a doua varianta, iti recomand sa fii foarte atenta. Exista persoane care tatueaza acasa impecabil, si ca tehnica, si ca igiena, si ca orice altceva, si cu siguranta nu vrei s atraiesti toata viata cu un tatuaj stramb sau incorect realizat( sa sa platesti mult sa il refaci/stergi) sau, doamne fereste, sa se infecteze si sa patesti ceva. Partea buna e ca exista multe persoane care tatueaza (cel putin in Bucuresti cunosc multe), iar pretul va fi cu mult mai mic decat la salon. Iti recomand sa intri pe facebook si sa cauti, in search, dar si din om in om, persoane care tatueaza, sa te uiti farte atent in portofoliul lor si sa intrebi, daca poti, persoane tatuate de ei. De asemenea, gandeste-te foarte bine daca vrei sa faci asta, si daca da, ce anume vrei sa iti tatuezi. Cunosc multe persoane care regreta, sau se plictisesc de tatuajele lor.Cel mai bine e sa-ti tatuezi ceva cu o insemnatate majora pentru tine, si nu ceva legat de moda sau de ce iti place doar acum si e posibil sa nu-ti mai placa peste 5, 10, 20 de ani. happy Sper ca ti-a fost de folos.