| Lovelypeaches100 a întrebat:

Credeti ca iti va face cineva tatuaj daca esti minor si nu ai consimtamant din partea parintilor? Cunoasteti minori care si-au facut tatuaje fara sa stie parintii?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Da... cunosc, iar imbecilii care au efectuat "manopera" au intrat la inchisoare.
Este ilegal ca minorii sa fie tatuati de saloane fara acordul parintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, nu ca sa iti dau idee ci ca sa zic un adevar aici. Exista cazuri cand "profesionistul" o face pentru bani (coruptie) sau pentru ca te cunoaste. (cu orice se ocupa el). Sunt mai multe cazuri de oameni care incalca legea pentru "prieteni ", decat care respecta. Si motivele mai sunt si lipsa de clienti, copiii sunt mai usor de influentat.
Nu stiu sigur daca cunosc, dar la ce copii eram inconjurata sunt genu acela, unii isi aduceau "prostiile" pe la scoala sa si le faca singuri.