| JesicaT a întrebat:

Stiti ca luni incepe scoala, intr-un fel e bine pentru ca il vad pe baiatul care imi place si pe prietenii mei (ne-am vazut si-n vacanta), dar proful de mate ne da test din a 2a ora, iar luni avea sport-matematica-romana-matematica, si ar insemna sa dam test din prima zi (nu va puteti imagina cat de greu ne da ) el e genul de profesor care ne da teme foarte lungi, de multe ori grele sau usoare, iar teste de 2-5 probleme de care te doare capul, iar marti dam la romana, joi la fizica iar profesoara acea e dusa rau cu pluta, si alti profesorii au afirmat asta despre ea, si tocmai dansa a luat anul acesta, ca vrea toate clasele de a7a si m-am saturat si nu stiu cum sa-mi fac media macar 9 ca sa nu fiu de rasul gainilor. Iar daca voi cadea in clasament sub niste fete din cealalta tabara, ele imi vor scoate ochiii tot timpul, si nu vreau asta! Putin ajutor, vreau sa invat dar nu prea stiu cum, la fizica invat problemele pe de rost iar la matematica ma descurc mai bine... dar niste sfaturi nu ar strica, va rog?!

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Stai că nu înţeleg. Tu înveţi pentru cultura ta generală sau pentru nişte fâţe? Pune mâna şi învaţă, alte sfaturi ce-ai putea primi? Şi la mine, primele 3 săptămâni va fi dezastru. Test după test, teză după teză. Cheamă mâine o colegă care învaţă bine la tine să-ţi mai explice ce nu ai înţeles dacă e.
Baftă!

| bogdan98tl a răspuns:

Poi in ce clasa esti?

| JesicaT explică:

Sunt in a7a si am terminat toata materia