| Robert_2986 a întrebat:

Stiti cumva daca chiar este obligatoriu sa te tunzi? Adica te obliga scoala? Iar diriginta are dreptul sa-ti scada nota la purtare doar pentru asta(sunt cls a 8-a)?

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Nu e obligatoriu, si daca diriginta te obliga fa-i scandallaughing, pentru ca ea nu trebuie sa se implice sau sa-ti influenteze viata persoanala, stilul personal, ci doar sa-ti predea materie si atat. Pentru asta e platita, si nu primestea ea bani in plus daca te tunzi tu, si sa te lase in pace.winking Spune-i ca e cam comunista, si partidul de azi NU te vrea tuns! :*

2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Nu se pune problema.este un abuz.da si tu o funda ca e criza mare

| bogdanz_5601 a răspuns:

Salutare stimate elev.
Nu, nu esti obiligat sa te tunzi, dar decent asa ar fi.
Nu crezi ca sunt profesori care au parul lung?
Daca vrei sa te lamuresti 100% uitate pe regulamentul scolii sau pe www.edu.ro