| aaanda1 a întrebat:

Daca diriga m-a prins fumand in oras (departe de scoala) dupa cursuri, are dreptul sa-mi scada nota la purtare?

Răspuns Câştigător
| aura23acp a răspuns:

Nu, scaderea notei la purtare se face doar dupa ce ai incalcat regulamentul scolii sau ai facut ceva nepotrivit in incinta scolii

| aaanda1 explică (pentru aura23acp):

Si daca mi se scade nota la purtare din aceasta cauza si ma duc la director, el imi va da dreptate?

| Ciumpi35 a răspuns (pentru aaanda1):

Da. Îi trebuie dovezi cum ca ai fumat în incinta școlii.

| aura23acp a răspuns (pentru aaanda1):

In principiu asa ar trebui

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu are voie, mergi la director.

| William a răspuns:

Inca un lucru, nu te-a prins fumand, te-a vazut fumand.

| Liviu a răspuns:

Cineva zicea mai jos de 'dovezi' De cand elevu are credibilitate in favoarea unui prof? Niciodata nu se intampla asta laughing Profu are mereu dreptate, chiar si atunci cand de fapt da kicks.Pe scurt,daca vrea te prinde,si te ciufuleste la note, mai rau decat o masochista cariciu.Ce sa zic, profi gasesc nod in papura, dai firar ca le mai zic ceva de dulce, si mie imi fac zile albe la seral straight face mama lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, e treaba ta ce faci in timpul liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, nu ar avea nici un drept de a face asta! Ea raspunde de tine in scoala, nu in afara scolii, in timpul liber. Atata timp cat nu e in scoala in timpul orelor, NU are nici un motiv de a face asa ceva.Deci, e viata ta, decizia TA! :X o zi frumoasa!

| aaanda1 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.