| denyzo a întrebat:

Stiti niste activitati pentru persoanele fara prieteni?
Peste cateva saptamani vine vacanta de vara si nu stiu ce sa fac.

Funda!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apuca-te de o activitate gen pictura, voluntariat, club de poezie etc unde si poti intalni oameni.
Ai putea sa-ti iei un job.

| c0rvus a răspuns:

Invata sa editezi fotografii si videoclipuri. Te poti ridica usor la un nivel profesional in zilele de astazi, asta doar daca-ti place si esti dispus/ă sa investesti timp.
Daca ai o imaginatie bogata, poti incepe sa scrii. Cateva pagini sunt suficiente pentru a-ti da seama daca-ti place sa scrii.
Gaseste doua-trei lucruri care iti plac si invata mult despre ele.
Invata materia pentru anul viitor. Asta e super utila. Ma refer doar la o materie preferata sau din care vei da examen/bac.
Investete o vara intr-un lucru pe care-l gasesti util pentru viitor, merita.

| GDragon a răspuns:

Buna! E foarte util si bun sa fii inconjurat de oamenii pentru ca fiecare om e fie un model fie un anti-exemplu.Totusi,daca nu ai prieteni, iti recomand sa citestesi, sa vezi documentare, sa calatoresti...Sunt singurele lucruri utile pe care le poti face de unul singur si care te pot ajuta.

| JessJessus a răspuns (pentru GDragon):

Daca ai mai putin de 14 ani joaca Roblox. Daca ai peste 14 poti sa incepi sa te uiti la diferite videoclipuri pe Youtube.rolling on the floor

| anonima2017aka a răspuns:

Daca vrei poti incepe sa faci Youtube sigur te va captiva
sau poti sa te plimbi sa faci poze cu peisaje
sa incepi sa desenezi sau sa pictezi
poti sa iti faci propia ta carte despre orice vrei tu in mai multe capitole iar apoi sa o citesti e super fain
sper ca te am ajutat!