| Mdiidn a întrebat:

Stiti o activitate pe care o pot face cu copii ca sa le captez atentia. La un centru de zi sunt voluntar. Ceva joc amuzant.

Răspuns Câştigător
| bugara a răspuns:

Era un joc "portocala". Mie mi se parea amuzant in copilarie. Ii numeri si fiecare isi tine minte numarul apoi tu incepi "as manca 10 portocale" numarul 10 trebuie sa reactioneze rapid si sa spuna "de ce 10 si 3" atunci numarul 3 trebuie sa reactioneze rapid si sa continuie cu ce numar ii vine in cap. Cei care nu reactioneaza rapid ies din joc! Cei care spun un numar deja iesit din joc ies de asemenea din joc!

Citesetele povesti amuzante sau cu talc!

Pune-i sa deseneze ceva si treci pe la fiecare si ii apreciezi desenul orice ar fi el.

Fazan- cineva zice alfabetul si altcineva zice stop, cel care a zis stop zice un cuvant cu acea litera, urmatorul trebuie sa zice un cuvant cu ultimele 2 litere ale cuvantului anterior.(a-stop .r.rata-tarus-ustensila) care ete inchis face f trebuie inchis pana face fazan si iese din joc.

Lucruri care incap intro valiza-se zice alfabetu si apoi se zic lucruri care incap intro valiza cu acea litera, care nu stie cuvant 1 min iese afara.

1 răspuns:
| Macabre a răspuns:

Intreaba-i ce idei au, propuneri. Apoi daca sunt interesante mai adaugi tu ceva, sau cadeti toti de comun acord.