| OnTheTop a întrebat:

Stiti se apropie Pastele. Imi spuneti niste poezii de stropit asemanatoare cu asta:
Intr-un cos cu viorele sade 2 pasarele amandoua ciripesc - imi dati voie sa stropesc?

Răspuns Câştigător
| KIibrDM a răspuns:

Am fost intr-o padure verde/Am vazut o viorea albastra/Care statea sa se ofileasca?/imi dati voie sa o stropesc?

Eu sunt micul gradinar, cu sticluta-n buzunar, insa mi s-a spart sticluta si am sa va ud cu …

3 răspunsuri:
| Zaharia_Popa_1996 a răspuns:

Intr-un cos cu viorele
stateau doua pasarele
pasarile ciripesc
imi dati voie sa stropesc?

| Kulcsar_Teodor_1998 a răspuns:

Am umblat intr-o gradina am vazut un trandafir, trandafirul s-a uscat dati voie la udat?

| Stian_Seba_1990 a răspuns:

Intr-un cos cu viorele stau doua pasarele amandoua ciripesc pot sa va stropesc daca mi-am uitat sticluta pot sa va stropesc cu puta?