| SabbySabbynutza a întrebat:

Buna dragilor:*:*:*. Poi cum bine stiti se apropie pastele si trebuie sa ma impartasesc.Eu find ortodoxa trebuie sa tin post(nasol). Pana acum n-am mai tinut post sau ceva de genu thinking Ce nu am voie sa mananc (carne stiu ca n-am voie)? Va pup si fundita:X:Xhappy

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Nu ai voie sa mananci orice de origine animala. De exemplu lapte, oua etc. Dar pentru a tine post corect trebuie sa fi si un bun crestin ( asta e mai nasol ca faza cu macarea laughing ) adica nu ai voie sa fumezi, sa bei, sa injuri si trebuie sa faci fapte bune. Toate astea sunt teoretice deci daca ti post numai abtinandu-te de la macare tot e bine

11 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu ai voie sa faci sex. nici oral macar. nu ai voie sa mananci carne si produse de origine animala. nu fumat, nu baut. daca incalci asta ai tinut post degeaba (oricum e degeaba) si nu te poti impartasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la Religie.

| SabbySabbynutza explică (pentru anonim_4396):

laughing)CE sa intreb la religie ca daca o intreb paia imi face capu calendar toata ora.laughing)nu sti cum e!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Ma refeream la categoria Religie, nu la ora de religie.

| SabbySabbynutza explică (pentru anonim_4396):

Am spus scuze pentru categorie. Si sa fim seriosi cine se uita la categoria RELIGIE? O_Osi sa zicem ca prin apsurd miar raspunde cineva! Asta in cat timp? 2 ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Spre surprinderea ta, ti se va raspunde repede.Inseamna ca nu o vizitezi.

| SabbySabbynutza explică (pentru anonim_4396):

Ok.

| HelloKittyA a răspuns:

Pai nu ai voie sa mananci produse din carne, lapte, oua, branza, iaurt, intru-un cuvant nimic ce este dat de un animal..Ca si cum ai fi vegetariana, dar stai linistita ca sunt destule pateuri si alte chestii de post pe care le poti manca! Sper ca te-am ajutat! Te pup!:*
FundA?hee hee

| SabbySabbynutza explică (pentru HelloKittyA):

Scuze as fi dorit sa-ti dau tie fundita dar nu stiu de ce nu-mi apare in partea dreapta sa-ti dau fundita.Imi pare rausad

| HelloKittyA a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

OK :* Ma bucur ca te-am putut ajuta macar!:*

| sandul18 a răspuns:

Nu ai voie sa mananci carne brmza lapte oua sau produse care contin aceste ingrediente