| 1Anonim1111 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam stupida, dar, oare cum sa imi gasesc carnetul de elev in TOATA casa?!
Mentionez ca nu l-am mai folosit de la inceputul semestrului 2.

Ce metode sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Mie nu mi se pare o intrebare stupida. Te inteleg. Pe semestrul trecut nu am avut nicio nota trecuta in carnet din acelasi motiv. De curand a trecut diriginta mediile de pe semestrul intai ca na, asa se face.
Eu l-am gasit pe al meu din greseala. L-am cautat mult timp innebunit prin toata casa si crede-ma, nu da rezultate sa il cauti. L-am gasit in vacanta de primavara cand ajutam parintii la curatenie. Am luat un dosar cu niste proiecte la geografie de mai demult. Mama zicea sa le arunc si ca trebuie sa vad ce sa pastrez.Cand colo am gasit sub ele carnetul. Ce vreau sa insinuez?
Nu dai rezultate cautand. Ai varianta sa cauti prin toata casa coltisor cu coltisor si l-ai putea gasi, insa de obicei, astfel de lucruri le regasesti din greseala, atunci cand te astepti mai putin, in singurul loc in care nu cautasesi.
Poti cauta dupa el in toata casa, spunand ca faci curatenie sau ordine prin lucruri, eu unul asa am facut de mai multe ori.

Ps:Sa fii rabdator. Daca esti genul care isi scoate tot sertarul cu carti si il da pe jos ca sa vada daca este acolo carnetul atunci cine stie cand il vei gasi.

Sper ca te-am ajutat. Iti doresc o seara placuta in continuare!

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Multumesc pentru fundita! Sper sa-ti gasesti carnetul de note cat mai repede.

| aXy99 a răspuns:

Iti poti cumpara unul nou.

| PinkPanther001 a răspuns:

Singura metoda este sa-ti amintesti unde l-ai pus ultima data si daca nu il gasesti iti poti cumpara altul.

| 1Anonim1111 explică:

L-am gasit chiar in ultima zi laughing