| bobo4ika a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca si ca o sa rideti, dar am sanii mici, as putea face ceva in privinta asta? am 12 ani! dar nu am nimic sani, ma uit la fetele de la mine din clasa, si au macar ceva ceva, dar eu nimic, pot face ceva? please ajutati-ma

9 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Fiecare se dezvolta in ritmul sau. Acum nu poti face nimic. Asteapta...cu timpul vor creste ei.

| CM7YRE a răspuns:

Timpul e solutia tuturor problemelor deci mai asteapta si-ti vor creste tongue

| ellene a răspuns:

Poate te linisteste cu ceva, eu nu am avut nimic pana la 13, 14 laughing asa ca ai timp sa iti creasca

| diaa a răspuns:

Stai linistitaoh go on. La 12 ani nu prea e cazul sa te ingrijorezi in aceasta privinta.Au timp sa creasca.Nu-ti face griji.Nu toti suntem la feloh go on.Si ce daca ele au "ceva ceva". Ignora acest fapt si stai linistita.Simte-te bine in pielea ta! Asta e tot ce trebuie sa faci.Ai incredere in tine! Sper ca te-am mai ajutat putin:*

| คเค๓เк a răspuns:

Off dc vrei sa ai sanii mari la varsta asta?
Adica fetele alea care spui u ca au sanii mari sau ma rog, pai cand vor fi mai mari li se vor lasa sanii!
In fine sora colegei mele cand avea 15-16 ani nu avea deloc sani da deloc era plata straight face
Si acum are 17 ani si are catai sanii deci vb serios zici ca`s silicoanehee hee
Lasa ca o sa-ti creasca dupa ce iti vine ciclu

| sorinake a răspuns:

Da. Poti face ceva in privinta aceasta. Incearca sa nu mai fii complexata. Poate se vor dezvolta pe parcurs sau poate nu. Asta nu ar trebui sa fie o problema pentru tine. Scapa de complexe de acest gen. Numai bine bobo4ika

| noName_8681 a răspuns:

Nu iti fa griji, ai doar 12 ani. Sunt fete care se dezvolta mai repede, altele mai tarziu. La 12 ani nici eu nu am avut sani, dar mi-au crescut. Dupa ce o sa iti vina menstruatia (sau poate ti-a venit) atunci pana la vreo 16 ani te dezvolti "in interior" devi femeie, apoi de la 16 ani "explodezi" in exterior si o sa iti creasca sanii, fundul...
Stai linistita, toate la timpul lor!

| candydream a răspuns:

Nu iti face griji te vei dezvolta dar pe moment poti incerca sutiene push-up sau iluzi optice care maresc bustul. Funda?

| eu..sh doar eu a răspuns:

Iti vor creste dupa ce iti vine menstruatia.deocamdata nu trebuie sa-ti faci probleme pentru astaoh go on
ai timp toata viata pentru lucruri din astea.
sh Da.ai putea face ceva.sa stai linistita si sa ai grija cum merge cu scoalabig grin