| tonicarul a întrebat:

Stiu ca e Rusinos, dar vreau sa intreb cum pot scapa de masturbare, nu mai suport stau 2 3 zile si apoi iar. E adevarat ca apar cosuri din cauza asta.Raspunsuri sincere.

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Da,poti sa scapa.Cautati o prietena, cel putin nu o sa mai faci asa des. Oricum in adolescenta hormonii lucra, si e normal sa te apuce.Si nu e adevarat ca iti apar cosuri din cauza asta.Atata timp cat sper ca nu pui mana direct pe fata dupa ce faci, si incearca sa ai alte activitati care sa te retina de la masturbare.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Abracadabra_5265 a răspuns:

Ba nu va mai luati dupa prostiile alea de site-uri cu religie legat de masturbare sau orice altceva. Alea is facut cu un scop.
Unii cand se masturbeaza se uita la filme porno si religia is cam importriva filmelor xxx deci daca ar fi cum ar zice ei atunci fiecare om ar fi bolnav pentru ca nu cred ca exista om care nu o masturbat macar odata fata sau baiat...asa ca toti ar trebui sa fie bolanvi.
prostiile alea is facut cu un scop daca esti prost si crezi ce zic aia rau faci...o sa vezi mai incolo ca ti-au dat tzapa.
Si cum frate sa nu te poti abtinerolling on the floor esti culmea ma ...chiar asa obsedat esti?=)
Nu-ti poti gasi o fata?
Sau daca e neaparat sa f__ ia-ti o papusa gonflabila si dai pana nu mai potirolling on the floor.

| Liqu a răspuns:

Apropie-te de Dumnezeu.
Lui nu ii place ce faci si de aceea sunt sigura ca te va ajuta sa treci peste aceasta. Du-te la spovedanie ,asculta ce iti spune duhovnicul si ai rabdare. "Caci a Ta este Imparatia si PUTEREA si marirea". Puterea de a rezista pacatului.

| Liqu a răspuns:

Apropie-te de Dumnezeu.
Lui nu ii place ce faci si de aceea sunt sigura ca te va ajuta sa treci peste aceasta. Du-te la spovedanie, asculta ce iti spune duhovnicul si ai rabdare. "Caci a Ta este Imparatia si PUTEREA si marirea". Puterea de a rezista pacatului.