| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca gresesc! Dar ce pot sa fac sa ma schimb? sigh
Sunt foarte orgolioasa, imi doresc sa renunt la orgoliu uneori...
Atunci cand sunt impreuna cu un baiat (adica iubiti), intotdeauna astept sa ma sune el, sa ma invite el sa iesim etc. Stiu ca nu e bine sa par atat de indiferenta, dar nu stiu cum sa fac sa imi iau inima in dinti si sa il sun sa ne vedem si chestii de genu'. Poate din cauza asta, am avut relatii de scurta durata. Poate ca dau dovada de indiferenta in relatii si asa se termina mai repede. Nu e vorba ca eu ma cred cea mai frumoasa, cea mai desteapta, superioara celorlalti, dar nici nu vreau sa par disperata dupa atentia cuiva.
Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! trebuie sa lasi de la tine, e bine sa fii orgolioasa dar trebuie sa stii si cand, cu cine...in general esti catalogata ca fiind cu nasul pe sus.fa c eva pana nu e prea tarziu si vei constata ca ai ramas singura, fara prieteni, fara iubit etc..totul depinde de tine, iar cand iubesti, trebuie sa participi si tu, in iubire e nevoie de doi..nu? asa ca...
O zi buna si multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Asa mi-se ontampla si mie. Am un orgoliu asa de mare. Numai cu persoanele care trebuie. Nustiu daca vezi ca o persoana ca te suna, ca te cauta si altele..incearca si tu sa faci la fel. Cate un pic si incetul. Azi suna-l tu si vezi ce faci, maine o va face el. Si crede-ma ca uneori e chiar bine sa ai orgolil asa, ca alfel nu ai putea sa treci de toate astea cu brio. Si eu il am asa de mare..si eu am avut un iubit la care tineam,dar daca el nu ma cauta eu nici atat. Si nu esti disperata daca cauti o persoana care o placi si ea la randul ei te place.
Si pana la urma a vrut sa ne despartim, ca eram prea rece si indiferenta si ca l-am facut si pe el. Asta e, stiu sa trec repede peste. Bafta si tie, si nu icerca sa schimbi ceva la tine cand alti nu ar faceo. Nu trebuie, cand chiar o sa consideri ca vrei si ca merita, fa-o atunci.

| anonim_4396 explică (pentru Lexiiii):

Multumesc pentru sfathappy