| Ilovebubblegum a întrebat:

Stiu ca majoritatea vor raspunde cu jumatate de tasta si raspund doar pentru posibile voturi si fundite.

Intrebarea :
Ma simt ciudat in ultima vreme. Ma culc pe la 2 si ma trezesc pe la 10, 11, 12. Toata ziua sunt somnolenta. Mananc fructe in fiecare zi. O fi plictiseala de vina sau pur si simplu lipsa de chef? De cand am venit din vacanta, tot am aceasta stare. Pur si simplu tot ce vreau e sa stau in pat si sa ma joc pe telefon. Pe messenger nu am cu cine vorbi, pe facebook nu ma intereseaza ce au colegii de spus, prieteni aproape de casa si pe care ii pot vizita nu am, pe internet tot ca fac e sa desenez tot felul de peisaje ...Ma simt lipsita de viata, de chef. Vreun sfat? Astept raspunsuri serioase, nu din acelea caraghioase si lipsite de interes.

Răspuns Câştigător
| Morena30 a răspuns:

Hey, te inteleg perfect.Si eu sunt in aceeasi situatie.Eu cred ca avem o boala si anume :"plictiseala acuta "big grin.Mie ca sa imi treaca ies afara cu prietenii (desi la inceput nu vreau) iar ei ma binedispun de fiecare data.Chiar daca nu ai niciun chef in momentul ala sa te ridici din pat sau din fata calculatorului fa un mic efort si iesi la o plimbare, alearga, intalneste-te cu prietenii.Starea de spirit pe care noi singuri ne-o creem e de vina. Poate in timpul scolii suntem suprasolicitati iar in vacanta singurul lucru pe care il vrem este sa ne relaxam, sa dormim. sa facem tot ce nu am putut face cat timp eram la scoala.Mult succes si sper sa scapam de aceasta stare de plictiseala. Pupici:*:*