| Katherine20 a întrebat:

Nu știu ce am de ceva timp încoace.De când am început școala(clasa a9a) mă simt mereu sau aproape mereu obosită.Mă doare foarte des capu, îmi e mereu somn, nu am chef de nimic și nu ma încântă nimic. Dimineața mă trezesc foarte greu și la școală îmi este somn încontinuu, uneori nici să vorbesc cu colegii nu am chef. Nu mă pot concetra la ore și mă gândesc tot la altceva când explică profii. Când ajung acasă, tot obosită mă simt, mă pun să mănânc apoi să dorm puțin pentru că pur și simplu mi se închid ochii.Dorm cam 40-50 de minute dar tot așa mă trezesc, fără chef de nimic. Mă culc de obicei în jurul orei 23:00. Dorm cam 7 ore și ceva pe noapte( Am scăzut cam mult la învățătură din cauza asta, dar pur și simplu nu sunt în stare să învăț și să rețin ceva.

Înainte eram veselă, plină de energie, mă prosteam cu colegii în clasă, acuma abia dacă mai vorbesc cu ei. De câteva luni tot așa sunt.Mereu obosită, plicitisită, fără chef de nimic. Chiar nu știu ce să fac ca să numai fiu așa. sad

1 răspuns:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, azi am auzit la un curs ca este foarte important sa bei apa, sa te hidratezi suficient, fara apa primesti o stare de somnolenta pentru ca apa in corp este baza, trebuie sa te culci normal incepand de la 9 cam asa, daca te culci la 11 nu e asa benefic somnul, poti incerca sa faci un sport, inainte nu dormeam si am inceput din perioada liceului sa ma culc devreme, nu ma interesa ca se mirau altii la cat ma culc, la 8 incepea sa mi se faca somn si ma culcam pe la 9 si la 6 dimineata ma treazeam fulger din pat, e important sa bei apa, poate fii o cauza, fa-ti niste ceaiuri, sper ca nu bei cafea si sa nu iei energizante.
Sper sa te ajute si altii cu solutii, sa ai o seara placuta!