| Ronni a întrebat:

Stiu ca nu e timpul potrivit sa pun ceasta întrebare dar mie îmi place foarte mult Craciunul si mereu am visat sa am un Crăciun perfect împreuna cu familia si fără sute de musafiri care vin ca sa se indoape si sa bea. Craciunul a ajuns sa fie doar o zi in care toți cărora nu le e lene sa sune cu câteva zile înainte vin si stau la noi peste noapte cu o mulțime de copii mici care fac mizerie si după care trebuie sa alerg toata ziua. Nu vreau sa fiu rea, numai ca m-am saturat sa fac mâncare si curat in loc sa ma simt bine si plus ca nimeni nu apreciază toata munca.
Anul acesta mi-am propus sa organizez eu Crăciunul împreuna cu mama care e de aceeași părere. As dori niște idei pentru decorațiuni sau jocuri in familie care sa fie interesante si pentru maturi si mici cadouri pentru invitați.

1 răspuns:
| Johnd94 a răspuns:

Nu e nevoie de decoratiuni. Bradul frumos impodobil in Ajunul craciunului, stati si cantati colinde, etc.

Cadourile trebuie sa aiba o semnificatie sentimentala pentru rudele tale.