| estiunscump a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare banala, poate chiar este(desi sunt mai multe)... Care este rostul vostru in viata? Pentru ce faceti o scoala? Cum vreti sa arate casnicia voastra? La ce varsta? Cati copii vreti sa aveti? Cum vreti sa-i numiti? Sunt atatea nume... dar sunt unele nasoale de tot si e pacat.

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

1. Rostul meu in viata? Habar n-am. Stiu doar ca am fost crescut cu putina frica de Dumnezeu, asa ca nu am in gand sa ma sinucid sau ceva de genul. Doar o sa ma las purtat de val, si daca pot sa fac ceva sa ajung cineva, o fac, daca nu, ma resemnez si atat.
2. Fac o scoala pentru ca parintii mei vor asta. Daca ar fi dupa mine, toate notele mele ar fi 5, de trecere, si mi-as petrece restul timpului studiind ce ma pasioneaza adica editarea photo si video pe computer.
3. Vreau o sotie cuminte, iubitoare si harnica. Daca e cuminte, ma iubeste si face si ea ceva prin casa, o sa aiba parte de toata atentia si iubirea mea, si de multe altele.
4. Conteaza varsta? Sa fie inainte de 40-50 de ani sper.
5. De preferat... Doi, o fata si un baiat. Daca ar fi sa am decat unul, as vrea o fata. Simt nevoia sa o protejez si sa am grija sa nu se ia cineva de ea (e o chestie a mea, nu o lua ca pe ceva special, sau nebunesc).
6. N-am nici cea mai mica idee. Oricum vreau ceva mai original, m-am saturat de "Alexandra" si "Laura" etc etc, nu ca nu mi-ar placea numele astea, ba chiar dimpotriva, imi plac foarte mult, dar vreau ceva diferit.
Multumita?

| Nolkyz a răspuns:

Vrei un raspuns sincer? Naaaaaiba stie... Nu se stie daca maine am sa mai fiu. De ce sa-mi fac planuri?

| crysty97 a răspuns:

1.Rostul meu in viata
sa ma fac cat de bogat posibil pana la 30 de ani apoi sa ma retrag intr-o casa pe un deal departe de oras si sa traies linistit
2.fac o scoala sa imi multumesc parinti si sa ma pregatesc pentru un serviciu bine platit
3. inexistenta de preferabil
4.mai mare de 26
5.maxim 5 minim 3
6. inca nu stiu

| positivity a răspuns:

1. Bună întrebare. Însă, încă nu am aflat răspunsul la ea. Nu știu de ce exist, de ce sufăr, de ce plâng, de ce stau mereu singură, de ce nu am prieteni. Chiar există motive pentru așa ceva? Totuși, mă îndoiesc.
2. Fac o școală pentru a comunica cu oamenii, pentru a fi părinții mei mândri de mine. Cum ziceam, aş face orice pentru părinții mei, chiar dacă uneori nu-i înțeleg. Chiar dacă uneori nu înțeleg ce vor să spună, de ce mereu cred că doar ei au dreptate, iar eu nu. Însă, ador să-i fac mândri. Ăsta-i motivul.
3. Nu m-am gândit niciodată la asta. Vreau doar să mă îndrăgostesc de persoana potrivită, să mă înțeleagă, să fie alături de mine mereu. Urăsc persoanele care mă folosesc doar, mă dezgustă. Căsnicia perfectă pentru mine arată cam aşa: un soț iubitor, care să mă protejeze, o casă doar a noastră, unde orice vis poate deveni realitate.
4. Sincer, nu prea curând. Încă îmi pierd timpul cu chestii inutile, şi nu consider că sunt pregătită pentru adevărata viață. Unde cam între anii 25-30 de ani. Cam așa.
5. Îmi doresc foarte mult un băiat, poate pentru că ştiu cât de dureros este să fii fată, şi nu aş suporta să-mi văd fiica rănită. L-aş învăța de mic tot ce înseamnă viața, îl voi educa să-şi facă mulți prieteni, să nu fie retras cum sunt eu.
6. Nu știu. Toate numele sunt superbe în felul lor, însă, eu vreau ceva diferit. Vreau să simt că numele lui este special. Dar, dacă mă gândesc bine, îmi place numele "Răzvan".

| Vvistula a răspuns:

E u cred ca te gandesti prea devreme la viitor la fel ca sin in intrebarea cu filologia si munca din viitor, daca stai sa te gandesti ce rost are sa iti cladesti un rost in viata cand de fapt o sa mori dar si eu imi doresc sa fac lucruri mareet, nu vreaus a mor si sa fiu uitat, scoala o facem deorarece nune putem descurca fara ea, in primul rand e obligatorie si il al doilea rand nu vreausa ajung sa cersesc pe strada, casnicia, mai e mult pana la casnicie nici nu vreau sa ma insor devreme minim 27 de ani viata trebuie traia de aia e viata nu vreau sa imi risipesc tinieretea, cel putin 2 copii eu nu am frati sau surori si mereu mi-am dorit insa am 15 ani si nu cred ca o sa am parte de unul acum mai ales ca o sa fie cu 15 ani mai mic decat mine, eu in nicun caz nu os a pun nume precum mihai bogdan cristi Andrei sau dupa nasi si alte chestii eu nu am prmit numele nasilor si de la alte chestii din astea am primit numele pe care parintii mei au vrut sa il am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Sa ma distrez,indiferent de ce zic altii b-),singurul lucru,si singura chestie pe care vreau sa o realizez si sa fiu mandra de ea este sa imi dau seama,la batranete,ca in viata m-am distrat si nu am pus la suflet happy nu stiu pentru ce e data viata,si daca nu stiu pentru ce e data,daca nu am primit instructiuni casca si cotiere, o sa ii fac eu un rost si o sa ma bucur de viata, pentru ca daca tot nu ni s-a dat instructiuni, presupun ca asta inseamna ca facem ce vrem cu ea, ca e a noastra happy
2.Pentru a nu ajunge sa nu am cu ce-mi platii mancarea mea si a copilului/gazele etc., si pentru a avea o educatie, chiar daca este neplacut acum atat invatat, mai tarziu ma voi bucura happy
3.Linistita,plina de iubire chiar si peste decenii happy
4.La ce varsta ce? La ce varsta sa ma casatoresc sau la ce varsta voi face copii? Ma voi casatorii cand voi gasi iubirea, si sunt dispusa sa astept oricat, nu ma astept sa o gasesc de acum laughing, si copii as vrea la un an dupa casnicie happy.
5.2
6.Andrei si Lavinia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Rostul meu in viata e sa fiu fericita, iubita si sanatoasa
2.Fac scoala pentru ca e obligatoriu, vreau sa devin make-up artist deci nu ma ajuta cartea cu prea multe.
3. Vreau sa am un sot iubitor, calm, ordonat(cat de cat)
4.Cam pe la 20-21 ani
5. Vreau minim 1 maxim 3
6.Cat despre nume, parerea se va mai schimba, de moment pe fata Alexandra/Andrada iar daca e baiat nu stiu.

| Against a răspuns:

Asa ne-am obisnuit si asa credem ca trebuie sa facem. Scoala ne ajutal a dezvoltarea cunostintelor is a personalitatii, doar ca unele materii chiar nu isi au rostul.