| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca razbunarea e arma prostului,dar am o colega care ma barfeste tot timpul, ma jigneste si ma face sa ma enervez.
Stiti ceva metode prin care sa o fac sa imi stie de frica?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Daca vei fi indiferenta cu ea, si tot nu te va lasa in pace, ar trebui sa discuti cu ea, si sa o intrebi de ce face asta, dar sa o iei tare, nu sa o intrebi cu frumosul, si, cand faci asta, mai ia cu tine inca 2-3 prietene, sa nu aiba curaj sa iti faca ceva.

| Wehrmacht a răspuns:

"Razbunarea este arma prostului" este doar o cretinitate facuta de oamenii care cred ca daca stai si accepti ce ti se-ntampla esti mai bun.
Daca nu merge sa vorbesti cu ea asteapta pana cand o sa fiti singure fara martori si amenint-o(gasesti tu ceva) sau pur si simplu bate-o.

| ElenaSA a răspuns:

Da, sunt neplacute astfel de situatii. Am avut si eu un eveniment de curand. Poti sa-i zici cand te jigneste ca nu este corect ce face si ca stii ca esti si barfita si ar fi cazul sa inceteze. Nu o lasa sa castige teren, dar nici nu-i raspunde jignind-o.Ti-ai strica in felul asta imaginea in fata celorlati. Fii ferma.

| Kate20 a răspuns (pentru ElenaSA):

Nu e deloc rationala..Cu ea discuti doar cu tipete si crize. laughing Nu o poti opri, dar daca imi va stii de frica sigur va inceta.

| ElenaSA a răspuns (pentru Kate20):

Ii spui ca nu este cazul sa tipe ca auzi destul de bine, iar tipetele ei nu te inspaimanta deloc. Si ca ar fi sanse sa va intelegeti omeneste daca vorbeste obisnuit.

| Maioru a răspuns:

Cea mai crunta razbunare este atunci cand nu o mai bagi in seama, cand te faci ca nu o observi de parca ar fi invizibila.Nu trebuie sa o faci sa-i fie frica de tine, trebuie sa o ignori, succes garantat.

| Kate20 a răspuns (pentru Maioru):

O ignor, dar o doare pe ea *undeva*.

| disa a răspuns:

Fa-ti multi prieteni si invata-i ca atunci cand trec pe langa colega ta sa inceapa sa rada. Sa vezi fain o sa se simta.

| Kate20 a răspuns (pentru disa):

Toata lumea sta pe langa ea.

| Kate20 a răspuns:

Mai stie cineva ceva? Pana maine imi mai puteti da cateva?