| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca suna cam stupid dar in ultimul ma simt cam singura..mai tot timpul sunt trista. poate e din cauza unei recente despartiri dar nustiu..sunt in depresie inainte lucrurile mergeau destul de bine acum nu prea mai am prieteni si stau mai mult singura sad as vrea sa pot face ceva in legatura cu asta.Imi dati niste idei? Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Tot ce se poate sa fie din cauza despartirii. Foloseste-te mai mult de prieteni si faamilie ca sa iesi si sa te distrezi. Iesi mai mult la soare, uneori depresia e cauzata de lipsa luminii solare. Ocupa-te de lucrurile care iti plac, fa-le cu pasiune!

7 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Telefonul Copilului la cei "13" anisori ai tai sau cati "ai"... happy

| anonim_4396 explică (pentru Lawliet14):

Herrcules zi tu cati ani ai si apoi iti zic eu big grin apropo tu imi trimiti mesaj dar eu nu pot raspunde sunt inca utilizator junior happy si cum ai vrea sa fim prieteni ca nici macar nu te stiu sau nu stiu cati ani ai? rolling on the floor

| pufulescu a răspuns:

Vorbeste cu cineva aici, pe internet, sau gaseste-ti un nou grup de prieteni.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sa iti zic din experienta ( nu nu am trecut printr-o despartire), eu sunt o fire introvertita si cu cat petrec mai mult timp singur ca atat, normal ma simt mai depresiv. Ce faci cand te simti asa, iesi cu cateva prietene la un suc, discutatii, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sebi, problema ca nu am prietene..majoritatea fetelor de la mine din scoala sunt fite..se gandesc doar la ele.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wtf guys, nu am nevoie de telefonul copiluilui! Wtf...