| cockie_green a întrebat:

Stiu ca va stresez cu aceasta intrebare dar nu prea o intelegeti...deci o sa doarma 2 prietene la mine si nu stiu ce sa mancam. nu ma refer la dulciuri ci la mancare (ex Pizza) Funda

5 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pizza, Sandwiciuri, Cartofi prajiti...chipsuri.big grin

| Zenithf a răspuns:

Pai, ce mancati de obicei? Sau daca vrei ceva mai special, fa niste aperitive - ceva sunca, chiftelute, cas, rosii, vinete, apoi merge poate o friptura de pui sau snitel si cartofi taranesti.
Si desertu' il iei din poza. big grin

| Necunoscută a răspuns:

Spaghete polonezelaughing

Sau, pe româneşte [e mâncare tradiţionalălove struck] Pită cu slănină şi ceapălaughing eventual, ceva telemea smug. Mămăligă cu brânză, cu lapte.

Mâncare sănătoasă!happy

| impossible93 a răspuns:

Pizza, un aperitiv ceva cu salam, cascaval, rosi castraveti etc...snitele,sandwichuri

| cosminbacau a răspuns:

Nu e mai simplu sa le intrebi pe ele ce prefera? Si uite asa nu mai puneai de 2 ori aceeasi intrebare.