| Loryoficial a întrebat:

Stiu o fata, si sa taiat la vene, ce i se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Poate murisad
daca a piersut sange mult este in mare pericol!
daca nu trebuie neaparat dusa la spiatl pentru ca sunt multi microbi si daca ii intra in sange... e grav.
trebuie dezinfectata si de la spital data o medicatie potrivita.

te pupic:*

sad

9 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nimic, ce sa i se intample confused

| Nicoleta a răspuns:

Nu i se poate intampla nimic.Trebuie doar sa mearga la spital, sa dezinfecteze, sa se refaza zona si cel mai important SA NU MAI FACA ASA CEVA NICIODATA.

| Maia a răspuns:

Daca isi taie venele prea tare iar cantitatea de sange care o pierde este una insemnata poate muri. Daca nu pierde o cantitate de sange insemnata se poate infecta, ii poate patrunde un microb in sange. E vorba de sanatate.Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o faci sa inteleaga ca nu e bine ce face, nu duce nicaieri.

| Selenne a răspuns:

Pai in cel mai rau caz poate continua cu acest mic"hobby".
Incearca s'o ajuti, in special daca ii esti prietenhappy, poate ajunge raustraight face.
In rest ti'au spus ce'i de jos ce i se poate intemplastraight face.

Good Luckhappy

| jakkk a răspuns:

Ma tu VEZI ce intrebare ai pus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere gandesti, depinde ce vene si-a sectionat, se moare rapid, daca supravietuieste are nevoie de un psiholog sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai isi poate taia vena completi sa curga atat de mult sange si poate ajunge la spital! 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate muri daca pierde prea mult sange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate zdohni