| emilyionescu a întrebat:

Sub 18 ani si parintii va lasa sa fumati?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Da, am fumat, dar parintii nu au aflat.
Apoi m-am lasat pentru ca m-am gandit putin si la binele meu.
Fiecare trebuie sa fie constient de riscurile si inrautatirea sanatatii noastre, nu doar ''vai daca afla tata''.

Eu zic ca daca esti curioasa poti incerca o tigara, dar la inceput e nasol pentru ca iti lacrimeaza ochii de la fumul ala fiind asa aproape [ cum nu prea esti obisnuita], si daca tragi odata in piept lesinirolling on the floor
Dar ai grija ca de la o tigara sa nu devina doua apoi un pachet si apoi dependenta.
E sanatatea ta, daca tu alegi sa ti-o distrugi, e alegerea ta.
Succes si numai bine `!

7 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

@firefly ba uitate ca exista!
Ca de exemplu singuraticavreaintrebaripentruadimn cum maa te lasa maicata si spune ca e alegerea ta?
Sincer eu m-am apucat de fumat pentru ca mama mea naturala e o proasta!
Ea mi-a zis doar sa nu fumez!
Nu mi-a zis si de ce sa nu fac asta?!
Dar tata mi-a spus, dar era deja prea tarziu, eu deja incercasem dejaoh go on Si fumam in continuare, pana sa imi explice tata toate alea oh go on

@Metal, daca mama ta te lasa sa fumezi si spune ca e alegerea ta, inseamna ca nu ii pasa de tine!
Ca nu ii pasa daca ti se opreste vreodata respiratia, avand astm!
Ca nu ii pasa ca iti distrugi plamanii [ omul moare pentru ca i cedeaza unul dintre organe, daca fumezi, plamanul pana la urma iti va ceda, deci, dye, mult mai repede de ex daca e sa mori la 80 ani, tu o sa mori la 60 ani, plamanii afectati de astm, nu o sa reziste oh go on ]
In fine, daca zici ca nici macar tie nu-ti pasa, de ce sa ne pese noua?
Si maica-ta aia e o 'femeie care nu stie sa isi creasca copilulwinking ''
Sunt sigura ca daca tu tipi la mama ta, ea tacewinking
Cum nu are incotro?!
Vai de capul vostruoh go on
Sunteti praf! Si voi si parintii vostri!winking

| Firefly a răspuns:

Nu cred ca exista parinte care sa isi lase copilul sa fumeze.

| Dina a răspuns:

Cred ca sunt unii parinti carora nu le pasa,si altii sunt care le pasa dar copiii fumeaza pe ascuns,sunt multe cazuri, dar eu sincer, ca fata cind vad ca cineva fumeaza imi vine sa-l scuip in fata(scuze de expresie dar nu mai pot rabda)...

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Buna! Mama imi zice mereu ca este alegerea mea si stie prea bine ca orice mi ar face eu imi voi sustine si imi voi continua alegerea pe care am facut o[am 14 ani]Pa!

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Arata-mi un copil caruia sa-i mai pese daca il lasa parintii sau nu.

| kRedhead a răspuns:

La mine... mama ştie, nu îi convine, dar nu are încotro, iar tata nu ştie nimic şi dacă află îmi taie gâtul pentru că am astm =]. Ştiu ce aş putea păţi, dar nu mă prea interesează. Totuşi, este viaţa mea şi fac ce vreau cu ea.

| alina_1226 a răspuns:

Buna! am implinit 18 ani. Fumez de la vreo 13 ani si da, ai mei ma lasa, de fapt ei imi dau banii de tigari :X