| biab a întrebat:

Sun la liceu acum...si acolo au o traditie de craciun sa ne facem cadouri.eu am tras un biletel pentru un baiat...si nu stiu ce as putea sa ii ofer. avand in vedere ca nu il cunosc prea bine.si este un baiat mai calm de felul lui happy m-am gandit ca as putea sa ii ofer o icoana.credeti ca e ok? astept idei si pareri noi, multumesc!

11 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

In niciun caz sa nu'i iei o icoana.In primul rand nu este un cadou adecvat si daca nu-l cunosti bine n'ai de unde stii ca'i plac chestiile astea. Daca e calm nu inseamna ca i'ar placea sa primesca cadou o icoana. Cumpara'i un fular, o caciula, o bricheta daca fumeaza, un tricou inscriptionat cu ceva amuzant... ceva de bun gust si care sa'i aduca zambetul pe buze happy

| lola a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi un fular, o caciula de mos... ceva semnificativ.de craciun, ceva amuzant, la King art sunt chestii pe care ai putea sa le faci cadou sau in Basic.:* succes la cumparaturibig grin

| St!L a răspuns:

Nu, nu e bine icoana! Din cate stiu eu la astfel de cadouri nu trebuie sa cheltuiti foarte mult, aveti o suma fixa cred ca cel mai bine e sa-i iei ceva simbolic la care sa se uite si sa-si aduca aminte de tine.

| Sara a răspuns:

Esarfa barbateasca, un ceas, o bricheta, o scrumiera haioasa, o cana frumoasa si deosebita. Camasutza. etc. Nu i lua ceva de plus ca e oleaca penibil, nu stiu ce varsta aveti, dar totusi... are pretentii baiatul!

| MikyMi a răspuns:

Nu stiu daca ar merge o icoana...mai degraba o rama cu poza clasei, dar icoana nu prea merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija cu icoana, nu toti oamenii sunt ortodocsi. As alege un pix, o cana unicat (o mai fi magazinul lui Stanescu, langa Muzica, parca), o curea, un breloc. Mai ales ca nu-l cunosti prea bine, as alege ceva mai impersonal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e crestin si place muzica psaltica, ia-i un cd, sau o caseta. e placuta si linistitoare.nu oricine face un asemenea cadou.eu l-as face.sau colinde frumoase.

| SanL a răspuns:

Eu cred ca e ok sa-i dai o icoana daca ti se pare ca i se potriveste. Cadourile cele mai potrivite sunt cele pe care le faci atunci cand stii/crezi ca i se potrivesc celui caruia i le daruiesti. Inseamna ca te-ai gandit la el si i-ai oferit atentie atunci cand ai ales cadoul. Daca tu te simti bine sa ii oferi icoana si crezi ca si lui ii va place e ok. Uite aici vazusem unele frumoase: https://www.classgifts.ro/icoane.html
Cu cat cadoul e mai comun si mai impersonal, cu atat pare ca l-ai luat doar ca sa scapi de obligatie (parerea mea).

| ralukutzy a răspuns:

Eu zic sa-i dai o carte cu un titlu mai haios te semnezi si pui si o fundita si iti spun ca o sa fie ok.Mai ales ca e mai linistit.Si eu am facut cadoul asta tot de craciun unui coleg.

| Quiz13 a răspuns:

NU icoana. poti sa-i iei ceva semnificativ, pe care sa-l tina minte ca e de la tine; gen un tricou, ceas, sapca (daca poarta) vezi ce stil are, ce il defineste, ce prefera. Sau poti sa-l intrebi ce si-ar dori sa primeasca.

| soryna_5874 a răspuns:

Un echipament de footbal