| anonim_4396 a întrebat:

Am 15ani si 1, 71inaltime si as dori sa ajung la 1, 76; 1, 77 pana in vara, fara sa practic vreun sport...credeti ca este posibil? pentru ca tata are 1, 73.ma ajuta in aceasta problema daca mananc multe fructe si legume? deci fara sport e posibil? astept raspuns...

7 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Sport mult gen volei, basket

| Paris a răspuns:

Incearca sa mergi la sala, sa te agati de toate chestiile posibile si imposibile tongue

| DonGiovanni a răspuns:

Sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa bazata pe fructe si legume, si incearca sa practici basket, voley, inot. nu prea cred ca o sa reusesti pana in vara. dar sigur il intreci la inaltime pe tatal tau (baieti cresc pana la 21 ani ).

| sy46 a răspuns:

Daca esti fata, eu zic imposibil.Deoarece putine cazuri sunt acelea cand fata intrece inaltimile parintilor; este de multe ori intre.Ca baiat, sa spunem ca ai sanse, dar nu fara sport. Orice a-i manca.

| ZuZuAleX a răspuns:

SAri coarda! MErge destul de bine! O colega de-a mea a sarit zilnic cate 15 min coarda in casa si a crescut intr-o luna 3 cm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fără sport şansele să te înalţi sunt mici.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! as dori sa fac publica pe aceasta cale adresa doctorpentrutine@yahoo.com,care se adreseaza tuturor adolescentilor care au o problema, si nu au cu cine sa o discute.SUNT AICI PT VOI.chiar daca nu sunt online lasati un meswinking va astept!