| wannabe a întrebat:

Sunt baiat am 17 ani si am ciuperca pe limba, cum ma pot trata? daca se poate. cine a mai trecut prin aceasta boala? please help. din aceasta cauza mie si jena sa sarut sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un medic ORL-ist pentru tratament. Chestia asta nu se trateaza dupa ureche.

9 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Clateste te in gura cu apa cu bicarbonat de sodiu. Te va ajuta enorm. dimineata si seara, si dupa masa poti face asta. Dar si o vizita la dermatolog e indicata. Nu mori!

| wannabe explică:

Pai. am mereu ceva alb in gura.in centrul limbii cat si pe extremitatile acestea

| Denisse_8813 a răspuns:

Este vorba doar de culoarea alba sau ceva mai mult? Adica acea zona a limbii este mai aspra, sau? Eu am pete albe pe limba de cand ma stiu.Mai folosesc glicerina boraxata. Daca esti sigur ca e vorba de o ciuperca ai mai putea incerca cu antimicotice.

| myckey a răspuns:

Nu conteaza ca esti baiat sau fata! cel mai indicat ar fi sa consulti cat mai curand un medic! vorbesc foarte serios, chiar nu e de glumit cu asa ceva! daca o sa vada ca nu e nimic grav o sa ti dea un tratament destul de usurel...am avut si eu ceva probleme asemanatoare. cand ajung acasa o sa incerc sa caut un gel pe care l am folosit eu pentru limba si a facut minuni, sa ti spun cum se numeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De unde ştii că ai o ciupercă? Nu mai săruta că dai boala!
Mergi la un medic dermatolog pentru diagnostic diferenţial şi tratament specific.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana mergi la medic, clateste-ti gura cu ceai de musetel in care pui putin amoniac alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te potii trata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec acum prin aceeasi chestie, am pete albe pe limba si ma mai si ustura unele papile gustative. m`am uitat pe ggl si cica ar fi bun "nistadin" si "stamicin". ma duc pana la farmacie sa vad daca-mi da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R