| dedebt a întrebat:

Sunt baietii mai sensibili ca fetele?batting eyelashes
De exemplu eu cunosc foarte multi baieti care se demoralizeaza din... sa zic mai pe romaneste "rahaturi"
Adica daca pierd un meci sau nu stiu... o finala de baschet, fotbal etc.
Nu mai au incredere in ei. sau poate e oftica.
Si daca incerci sa. i incurajezi...
Nu accepta si mai bine isi "plang durerea" singuri.
Insa fete nu cunosc... thinking
Bine. unele cand e vb de baieti.
Dupa opinia mea: Nu conteaza daca te. a parasit un baiat sau ti. a zis nujj ce.
Mie de exemplu nu. mi pasa de nimic
Sunt indiferenta.
Si nu consider ca daca te paraseste un baiat e sfarsitu lumii. at wits' end
Doar sunt atatia. straight face
Eu intotdeauna am fost optimista dar si realista.batting eyelashes
Si a 2a intrebare. >:"
Voi cum va consideratsi optimisti realisti sau pesimisti? >:"
Si de ce? >:

4 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

"Rahaturile" lor sunt foarte importante pentru ei.Hai,nu imi spune ce nu ai fost niciodata trista daca (de ex) ai aflat ceva rau despre vedeta ta favorita.Fiecare cu ale lui. laughingAsa cum zici tu "vai, baietii se supara daca echipa lor pierde un meci". Evident ca se supara pentru ca acel lucru are importanta pentru ei. Daca tie nu iti pasa, evident ca ti se va parea amuzant.Si da, baietilor le place sa stea singuri cand sunt suparati. Dar asta nu e o generalizare.Toti oamenii sunt diferiti. Unii prefera sa stea singrui, altii prefera sa sufere alaturi de prieteni.Si normal ca li se pare si lor patetic ca o fata sa ii incurajeze, cand de fapt ei ar trebui sa ne incurajeze pe noi.
Da, adevarat nu trebuie sa plangi din cauza unui baiat. Dar depinde foarte mult de situatie. Daca iubesti un baiat si el iti adreseaza vorbe grele, degeaba iti zici "lasa, exista alti baieti pe planeta" pentru ca o sa te minti singura... Da, exista atatia baieti, dar pe cati dintre acestia o sa ii iubesti cu adevarat? Probabil o sa ti se pare o porcarie ce zic eu acum, poate pentru ca inca nu ai inteles cum e sa tii la un baiat si cum e sa te simti cand va certati.Si nu, nu sunt o romantica, sunt realista, nu traiesc in bula mea roz, sunt destul de pesimista.Prefer sa pun raul inainte si sa ma insel, decat sa imi fac sperante desarte si apoi sa raman cu buza umflata.

| dreamout a răspuns:

Da, si eu eram ca tinehappy
Chiar nu le intelegeam pe fetele care s-au despartit de iubithappy
Pana cand, soarta m-a facut sa-mi dau seama ca iubirea e cel mai frumos lucru in viata. Am trait multe clipe minunate, pe care acum le platesc cu multe clipe mai naspa:p.Pana nu treci prin asta, adica sa iubesti cu adevarat, toti spunem asa:ca nu ne pasa. Dar cand iubesti din tot sufletul, te asigur eu ca nu o sa te simti prea fericita cand te parasestesad

Si da, si baietii sunt sensibili, doar ca nu se exteriorizeaza precum fetele. Si ei barfesc(chiar crezi ca se abtin?:-o) si ei merg la cumparaturi, si ei sufera din dragoste. e omenescwinking

Si la ultima intrebare.pai ce sa zic. Sunt si realista si pesimista : Viata e grea!(si realist si pesimistoh go on)
. ma consider asa pentru ca am invatat ca, nu tot ce "zboara se mananca" si nu cred ca lumea o sa se schimbe, pentru ca nu e in caracterul ei. Acum serios, lumea o ia razna pe zi ce trecesad

pa pa:*

| dedebt explică:

De fapt eu am scris "rahaturi"
Suna mai nesimtit rahaturi. blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii nu au sentimente, pentru ca sentimentele sunt gaywinking