| amo a întrebat:

Cum sunteti, pesimisti sau optimisti?

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Realista cu tendite clare spre pesimism.Nu ma plangoh go on
Nu as da ratiunea pe impulsivitate
Sau mocirla pe norisorii roz
Daca esti deja jos nu mai ai cum sa cazi pe cand cu cat esti mai sus cu atat caderea va fi mai dureroasasmug

| Rayyy a răspuns:

Eu - o optimista incurabila laughing

| Lora a răspuns:

Optimista intotdeauna

| pwp a răspuns:

Optimista love struck

| kattya96 a răspuns:

Putin din fiecare depinde de starea in care ma aflu, daca este de ex un test sunt cam pesimista deoarece exagerez orice greseala mica insa asta ma ajuta pentru ca atunci cand vad rezultatul imi dau seama ca sunt din ce in ce mai buna. Optimista sunt in legatura cu lucrurile pe care le spun, stiu ca nu am intotdeauna dreptate insa eu ghicesc omul nu stiu cum reusesc si nici nu vreau sa ma laud dar pur si simplu stiu ceea ce trebuie sa spun cand trebuie sa spun ( ehh mai sunt si exceptii) big grin
Nimeni nu e perfect chiar si cel mai pesimist sau optimist om a gustat putin si din cealalta optiunewinking

| AnnaMariaaa a răspuns:

Cand pesimista cand optimista depinde de situatie.

| ionika17 a răspuns:

Sunt pesimist si chiar vreau sa nu mai fiu asa dar nu stiu cum sa ma schimbsad

| traficanta a răspuns:

Mai mult optimista.Insa am si momente in care sunt pesimistatongue Tu cum esti?big grin

| freehugs a răspuns:

Pesimista
daca sunt optimista, mi-ar fi greu sa accept o dezamagire!

| LNK a răspuns:

Cam pe la mijloc. Am momente in care nimic si nimeni nu ma poate darama, si momente in care... sunt pesimista convinsa.

| RXN a răspuns:

Pesimista. Exagerez orice lucru minor, imi fac griji aiurea si pun de cele mai multe ori raul in fata.De foarte multe ori, insa nu-mi pasa, sunt total indiferenta la ceea ce o sa se intample.

| SalutTpu a răspuns:

65 % optimista
35% pesimista
tu?

Răspuns utilizator avertizat
| PotHed a răspuns:

Optimist :p

| hhhdd a răspuns:

Realis spre optimist.tonguelaughing

| tymo20 a răspuns:

Ambele, in unele zile sunt optimist, in altele pesimist, iar in altele nici una nici alta.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Putin din ambele big grin

| virusake a răspuns:

Optimist. happy

| Aurelia_6050 a răspuns:

Realista.

| Deddu a răspuns:

Optimista:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realista happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si pesimista si optimista, dar imi place mai mult sa cred ca sunt optimista. Simt ca intr-adevar am sanse sa ies dintr-un impas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pesimista ca daca as f optimista la cate mi se intampla ar cam trebui sa plang intruna. asa ca mai bine sunt pesimista e mai bine asa optimista mai rar si atunci foarte putin cam 10%.

| lari67 a răspuns:

Pai, sunt momente cand sunt optimista, si sunt momente cand sunt pesimista!
depinde de situatie!
dar oricum, daca ai prietenii buni si oamenii pe care ii iubesti langa tine, ei te sustin inferent! cand esti pesimist iti ridica moralul si vor sa-ti arate partea plina a paharului, iar cand esti optimist incearca sa te aprobe cum pot ei mai bine!
eu asa cred, te pup Amo:*