| byby_7642 a întrebat:

Sunt bune benzile cu ceara rece? eu ma epilam cu lama insa ma irit foarte rau si am zis sa incec si altceva. voi ce folositi?

3 răspunsuri:
| Bebelushaaː a răspuns:

Eu ma epilez cu aparatul.doare dar suport. Macar 2-3 saptamani nu`mi mai fac griji ca nu sunt epilata happy Si eu vreau sa incerc benzile cu ceara, dar am auzit pareri cum ca ar fi prea dureroase. Lama nu ma irita. dar ma enerveaza ca dureaza prea putin si trebuie sa ma fac iarasi.asa ca raman la aparatul meu happy pupici

| NeverTheLess a răspuns:

Sunt bune. Durerea e suportabila. Se poate spune ca in egala masura ca epilarea cu epilatorul. Bine, acum depinde de fiecare fata in parte ce prefera. Efectele sunt aceleasi ca la epilator: 2-3 saptamani nu iti faci probleme

| pisikmik2244 a răspuns:

Benzile de ceara sunt foarte bune daca suporti durerea daca nu asta e...si ca s nu te mai iriti asa de rau de la lama dati cu apa pe picior si dupa cu gel de dus ca s se faca multa spuma si nu o sa te mai iriti asa de rau pentru ca asa fac si eu happy