| Dyallex a întrebat:

Sunt certata cu o colega de cateva saptamani.acum un an ea s-a transferat la mine la scoala.eu sunt o fire prietenoasa asa ca am fost prima ei prietena.de curand am observat ca este o barfitoare.am mai fost certata cu ea de multe ori din cauza fitelor ei, dar acum este serios.nu cred ca ar trebui sa ma impac cu ea deoarece de fiecare data ne certam. ea nu stie sa rezolve problemele prin discutii calme ci doar cu barfa, batjocura si bataia.acum nu vorbim, dar de fiecare data cand trec pe langa ea cauta subiecte de barfa sau motive sa se lege de mine.eu nu ma leg de ea pentru ca nu imi sta in fire chiar daca toti mi-au spus ca sunt o fire nebunatica si cu multa energie.va rog sa ma sfatuiti asa cum stiti voi. ce ar trebui sa fac pentru ca ea sa nu mai fie "EA". nu vreau sa o bag in seama, dar ma calca pe nervi, iar intr-o zi voi exploda.deci...ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Buna astfel de oameni trebuie evitati, daca o ignori o sa renunte, fa-te ca nu o vezi, ignoranta este buna in astfel de cazuri, imprieteneste-te cu altcineva, o sa devina geloasa si o sa se enerveze, sa vada ce prietena a pierdut, nu baga in seama zvonurile date de ea si iale in ras, arata-i ca nu-ti pasa o sa o macine asta, daca ea te vede ca esti afectata de ceea ce face o sa o faca mereu daca asa se simte ea bine si e prost educata.

1 răspuns:
| lolly_3072 a răspuns:

Cred ca ai enerva-o la culme daca ai trece pe langa ea si nu te-ar mai interesa tot ce zice pentru ca oricum prietenii tai te cunosc deja si stiu ca nu esti cum te descrie ea