| lorik a întrebat:

Sunt cl a 7 si as vrea sa aflu cum sa scap de cosuri cel mai rapid mod funda

3 răspunsuri:
| Avatar001 a răspuns:

Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile!Evita alimentele excitante,bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena.Spargele mai intai , apoi date cu spirt si apoi date cu miere pe fata , o sa iti treca lasa mierea cam 10 minute Iti doresc succes!
Funda ?

| Fulbaster a răspuns:

Bagati fata intr-un blendar.

| ionelap a răspuns:

Cumparaticrema de la Bioderma din farmacie si in cateva zile nu o sa mai ai cosuri sau poate nu trebuie sa stai in praf