| Hhwswas a întrebat:

Are rost sa ma mut pe un profil real daca mie imi place informatica, biologia, chimia, romana, engleza?. Sunt pe uman acum si nu stiu ce sa fac:\ Cu matematica ma descurc, dar cu fizica deloc.

3 răspunsuri:
| robandu99 a răspuns:

Buna..nu daca chiar iubesti biologia si chimia. poti sa te muti.dar daca urasti fizica sa stii ca la profil reale destul de grea. faza e ca de pe clasa a 11a la profiluluman nu mai faci nici chimie, nici biologie, nici fizica si cred ca nici matematica. daca ti mult si crezi ca o sa te descurci al profil real atunci bafta! dar dupa parerea mea mai bine ramai la uman.dai bacu din romana, istorie si la alegere din geografie si inca cateva materii..deci matematica nu o sa iti dea batai de cap.o sa fie mai usor sa iei bacu daca te descurci la istorie

| Hhwswas explică (pentru robandu99):

Nu-mi place istoria, o urasc. Invat la scoala doar pentru nota. ( am media 9 ). Asa pot invata la orice materie.

| fairydust2899 a răspuns:

Daca vrei sa te specializezi in domeniu chimie-biologie, iti recomand sa te muti. Fizica nu este chiar asa de grea daca inveti ora de ora si te faci interesat, citind din manual ora de ora, cautand pe internet fel si fel de aplicatii care te pot ajuta...si poti sa faci si meditatii. Daca iti doresti cu adevarat, o sa reusesti. Plus ca ai zis ca esti bun/a la matematica, ceea ce poate fi considerat un atuu. Bafta happy