| LilithKatreena a întrebat:

Sunt clasa a 7 a. As vrea sa ma mut in Italia ( Milano). Am auzit ca daca ma mut acolo la scoala trebuie sa repet anul. Este vreo posibilitate sa nu fie necesar sa repet anul?
Am auzit ca daca trezi din a-8-a pe a -9-a nu trebuie sa repeti nici un an. Adevarat?

Răspuns Câştigător
| xJustJuss a răspuns:

Daca esti clasa a 7 a vei repeta anul, iar daca esti clasa a 8 a te duci direct la liceu, e o difereta la a 7 a ramai in generala acolo si va trebuii sa repeti un an, iar in clasa a 8 a te duci la un liceu [dar trebuie sa te duci la inceputu anului ] /Funda?