| Elena_5033 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si imi este foarte frica de evaluarea din vara.Nu vreau sa treaca timpul dar nici sa stea in loc. Aveti idee cat de grea o sa fie? Si cum ar trebui sa ne pregatim pentru ea? pls?

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna! La meditatii, profesoara mea mi-a aratat 100 de variante din care lucreaza cu elevii de clasa a8a, exact ca evaluarea.Are 3 parti:
-prima parte,e vorba sa completezi spatiile punctate,iti dau niste calcule,ceva simplu ce poti face in minte, completezi spatiile punctate cu raspunsul scurt si corect
-a doua parte,e vorba sa incercuiesti, acolo tinand mai mult de teorii, deci trebuie sa rezolvi pe o foaie alba daca nu reusesti in gand, pe baza teoriilor,apoi incercuiesti varianta corecta
-a treia parte e cea mai grea, acolo iti dau probleme din geometrie sa demonstrezi nu stiu ce, cu paralelogram,paralelipiped,dracu' sa le ia.

Faza e ca eu am trecut cu bine, fiindca singura la scoala nu reuseam, doar la meditatii. Eu am luat 9.20; tu oare cat o sa iei?

| AndreChan a răspuns:

Eu as zice sa te pui putin pe treaba dar nici sa exagerezi e numai buna nici grea da nici usoara...pwpici!