| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a intr-un colegiu national, iar pe semestrul II vreau sa ma mut la o alta clasa din acelasi colegiu. cum sa-mi conving parintii sa ma lase sa fac asta?

1 răspuns:
| Dressy a răspuns:

Pai spune-le motivul/motivele pentru care vrei sa te muti (clasa prea slaba, nu-ti plac colegii, ti-ai dat seama ca acel profil nu este chiar ceea ce vroiai tu, etc). Asta ar trebui sa fie decizia ta, e vorba de viitorul tau. Ceea ce vei face vei face tot restul vietii, asa ca ar trebui sa faci ceva ce sa-ti si placa, sa nu te duci la serviciu ca la abator laughing. Ei ar trebui sa inteleaga asta.