| mariaa20240 a întrebat:

Sunt clasa a 9 a si mi-e dor de crush-ul meu din clasa a 8 a care imi dadea multe semne ca ma placea inapoi. Mi-e atat de dor de el, la liceu nu mi se pare nimic interesant, nu-mi place de nimeni, nimeni nu se uita la mine cum o facea el. Era mai reticient de felul lui si nu am facut niciunul primul pas. Regret maxim si nu stiam ca va veni ziua in care n-o sa-l mai vad niciodata. De cand sunt la liceu ma simt incompleta, viata mea parca nu are sens. Nu am legat relatii de prietenie cu noii colegi si nici nu reusesc. Am tot felul de ganduri, au trecut 8 luni de cand nu mi-am mai vazut crush-ul si eu sunt cu gandul la el 24/7. Mi-a dat atatea de inteles cum n-o sa-mi mai dea nimeni. Ma ia nostalgia ca anul trecut pe vremea asta eram atat de fericita, stiam ca ma place. Cum il pot uita? Simt ca si peste 10 ani tot cu gandul la el o sa fiu.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vai, ce problemă mare ai si tu!

| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai frumoasa de la liceu este ca te poti reinventa pe tine, cea noua, cea desteapta, cea independenta, cea care poate invata foarte bine in primul an ca profesorii si colegii sa i ia de fata desteapta si care atrage colegii fiindca toti vor sa fie aproiapi de cei destepti.

Ce s-a intamplat la scoala generala, ramane la scoala generala, ca-i totul in trecut si asta nu se mai poate schimba, deci regretele nu-si au rostul.

Uitatul dispare rapid cand pui mana serios pe carte si-ti tii mintea ocupata cu invatatul. In felul asta impusti 2 iepuri, cu 1 singura actiune: invatand nu mai ai timp inutil sa te gandesti la fostii colegi si apoi, ai sansa sa-ti faci prieteni noi, fiindca invatand iei numai note mari.

| dullcat a răspuns:

E dificil de spus daca intr-adevar te placea sau era doar imaginatia ta.Mai asteapta un timp, presimt ca in curand iti vei gasi alt crush, asa este la liceu.Totusi, cred ca poti oricand sa-l gasesti pe acest personaj care ti-a furat inima pe social media si sa intrati in vorba, nu e asa o mare tragedie.

| Xox0 a răspuns:

Contacteaza-l

| Neo12md a răspuns:

Ascultă Maria, viața nu se bazează doar pe băieți. Acum la această vârstă concentrează-te pe obiectivele tale pe carieră pe ce dorești să faci în această viață și ce vrei să obții. Dar să-ți găsești un iubit îți recomand să o faci atunci când vei simți asta, adică când ți-ai înplinit obiectivele tale. Dar dacă te vei concentra acum pe relații sunt 65% să te aștepte doar eșec. Învață din greșelile tale!