| Curios2019 a întrebat:

Sunt comfuz! Am nevoie de un sfat. Am stat cu o fata si am iubit-o, dar era o mincinoasa si imi facea viata grea,s-a terminat cu ea, am rupt-o,dar nu mai pot avea incredere in fete. ea imi spunea prea multe minciuni si stiam ca minte,dar imi trebuiau dovezi, ea era genul ala "ce iubi, nu ai incredere in mine? Iar zici ca mint? Iar faci asa?",si cand aveam dovezi si o prindeam cu minciuna zicea "aaa, pai da voiam sa iti spun iubitule, dar nu ma lasasi"..wtf..prost am fost ca am iubit-o. Acum, am o alta relatie,dar m-am schimbat,orice imi spune ea nu o cred si i zic ca minte,ea zice ca nu minte,dar asa a zis si fosta,nu o pot crede,ce ar trebui sa fac? Sa o rup cu ea ca gaseste prea multe scuze ca fosta? Sa incerc sa am iar incredere si sa fiu batjocorit? Ma face sa am indoieli,actuala mi-a dat o replica "nu stiu cu ce fete ai stat tu, dar nu sunt ca ele, te rog, crede-ma", scuzele sunt ceva de genul "nu pot sa ma vad cu tine ca merg la stomatolog/policlinica/meditatie/la rude"...etc. Vreau sfat. va rog.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce atitudine matura, `nu mai cred in restul ca m-a mintit una`. Tu vezi logica in logica ta? Ca eu nu. Dintr-un caz la toate, wow.

| Freya1 a răspuns:

Pai trebuie sa gandesti matur si sa constientizezi ca orce om minte dar nu e neaparat sa o faca pe aceleas subiecte si din aceleas motive.
Calculeaza si gandeste-te daca ti-a tradat increderea pana acum si daca nu nu mai acuza pe nedrept ca vei ramane singur

| munteanuionvictor a răspuns:

Ar trebui să ai încredere în ea deocamdată.