| YuiAkatsuki a întrebat:

Sunt confuza. Asta vara am cunoscut un baiat, dragut, de gasca etc. La inceput il consideram un prieten foarte foarte bun, chiar un "frate", dar de o luna incep sa am altfel de sentimente pentru el.

El este intr'o trupa, iar in acea trupa se afla un alt baiat de care mi-a placut inainte sa-mi placa de el. Baiatul ala m-a "refuzat" asa ca am trecut peste.

Eu cu baiatul de care imi place acum vorbeam foarte mult, pana in ziua in care a trebuit sa cantam impreuna la un spectacol. De atunci a inceput sa se distanteze., nu am idee de ce.

La un alt spectacol, la care eu am cantat, el a fost in public impreuna cu niste colegi de clasa, printre care si o fata care l-a intrebat daca mie imi mai place de colegul lui de trupa, si a zis "Nu. Ei ii place de mine, da' nu vreau sa comentez", iar in timp ce eram pe scena se uita lung ( Asta mi-au povestit colegii care au fost de fata )

Acum tot la fel. nu vorbim foarte mult... ma lasa "cu ochii in soare pe mess". Ne mai vizitam din cand in cand la scoala. Dar nu cred ca ii place de mine si nu stiu ce sa mai fac.

Ceva opinii?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa-l intrebi daca ar vrea sa fie cu tine dar fii sigura ca tu il placi.

| BluMakeYouSmile a răspuns:

Daca chiar iti place de el, merita sa vorbesti cu el. Daca te refuza incearca sa nu faci foarte suparata dar daca accepta nu fii prea entuziasmata, fiindca va crede ca esti obsedata.