| cosmin111 a întrebat:

Sunt disperat nu mai stiu ce sa fac cum sa ma mut la scoala mea veche crying? m-am mutat de curand la alta scoala si nu pot sa ma acomodez cat a-si incerca ce sa fac sa o conving iar pe mama sa ma mute inapoi? Tin sa mentionez ca eu am vrut si acum mi-am dat seama ca am gresit dar orice copil greseste si vreau sa imi creez un viitor bun si nu cred ca m-ai ma muta. Nu inteleg la nici o materie. Cum sa ii spun mamei sa ma mute da sa fie sigur 65 % dati-mi o idee pls?

Răspuns Câştigător
| Andrutsa_5073 a răspuns:

Pai in primul rand... chiar tu ai zis esti copil si orice copil greseste. spune-i ca nu te poti acomoda, ca acum iti dai seama ca a fost o greseala, ca esti copil si chestiile cu mutatul au facut parte din mofturile tale. explica-i cum e acolo, cum sunt colegii si prfesorii tai. spune-i ca nu poti, pur si simplu sa te acomodezi acolo, ca nu sunt genu' tau acolo, ca iti e dor de cei de la scoala ta veche. promite-i ca daca te muta acolo o sa inveti, o sa fii cuminte.

daca tot nu vrea, e imposibil ca la scoala veche sa nu ai un profesor apropiat. du-te la el! vorbeste cu acel profesor, explica-i ui, poate va intelege si roaga- sa o sune pe mama ta sa ii explice ca tie iti e mai bine in fosta ta scoala. daca nu vrea. vorbeste si cu tatal tau, nu stiu.ma mai gandesc si revin cu idei :*

3 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Pai ai putea sa-i povestesti intamplari de la scoala. Daca nu iti place acolo, banuiesc ca si ti se intampla cateva lucruri neplacute... ii vorbesti de colegi si cum sunt ei, ii spui ca nu intelegi materiile...chestii din asteatongue
si o sa-si dea seama...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmin spune-i mamei tale din tot sufletul ca iti doresti sa te mute inapoi la scoala ta si cred ca daca este o mama buna te va intelege si chiar imi doresc din suflet sa te mute din nou acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa faci eforturi la scoala ca sa te acomodezi si sa iti faci prieteni.Totdeauna cand nu intelegi ceva il inrebi pe profesor sau pe unul dintre colegi. Daca cu toate eforturile nu reusesti iti sugerez urmatoarele:cand mama ta este intr-o stare buna si nu este obosita mergi si ii spui ca ai vrea sa vorbesti cu ea intre patru ochi. Ii spui clar ce te deranjeaza si de ce. Daca ai frati sau surori pot sa il/o convingi de partea ta:cu cat mai multe pareri proaste despre aceast scoala cu atat mai bine pentru voi! NOROC!